رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

کمک ۱۲۳ میلیارد تومانی منابع مردمی به دانشگاه علوم پزشکی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک ۱۲۳ میلیارد تومانی منابع مردمی به دانشگاه علوم پزشکی لرستان

کمک ۱۲۳ میلیارد تومانی منابع مردمی به دانشگاه علوم پزشکی لرستان

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بالغ‌بر ۱۲۳ میلیارد تومان از منابع مردمی و سایر کمک‌ها در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به دانشگاه علوم پزشکی لرستان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، طهماسب نظری روز شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: طی سال گذشته چهار میلیون بار مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، پزشک عمومی، داروخانه‌ها و واحدهای بهداشتی انجام‌شده و یک‌میلیون و  700 هزار  مراجعه به متخصصان با ویزیت 3 هزار تومان داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه حدود 130 هزار بستری در واحدهای بیمارستانی داشته‌ایم افزود: حجم فعالیت‌ها و خدماتی که باید به مردم ارائه شود بسیار گسترده است و نیازهایی که مردم در این حوزه دارند نیازهای بسیار وسیعی است بنابراین امکانات دولتی و منابع دولتی کفاف اینکه بتوانیم خدمات را به صورتی که قابل‌قبول است نمی‌دهد که در این راستا اقدامات خوبی در سطح استان طی این چند سال اخیر صورت گرفته است.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در سال‌های 94 و 95 بالغ‌بر 123میلیارد تومان از منابع مردمی و سایر کمک‌ها صورت گرفته که در سال 94، 57 میلیارد و سال 95، 66 میلیارد تومان کمک‌هایی  بوده که به دانشگاه صورت گرفته که پیرو این کمک‌ها اقداماتی در سطح دانشگاه انجام‌شده است.

وی بیان کرد: یکی از بندهای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری بحث همکاری‌ها و مشارکت‌های مردمی و کمک مردم در ارتباط با  بحث شکوفایی و باروری اقتصادی است که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی لرستان بر اساس وظایف مهمی که در راستای ارتقا سلامت دارد و  گستردگی این وظایف نمی‌تواند به‌تنهایی بر اساس اعتبارات دولتی به اهداف موردنظر دست پیدا کند.