رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کمیته‌های ستاد زکات در استان لرستان تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته‌های ستاد زکات در استان لرستان تشکیل شود

کمیته‌های ستاد زکات در استان لرستان تشکیل شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تأکید بر اینکه ساختار ستاد زکات در لرستان باید اصلاح شود گفت:کمیته جمع‌آوری زکات، توزیع، نظارت و کمیته تبلیغ و ترویج زکات در استان لرستان تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جلسه شورای زکات استان که در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد زکات را یک فریضه الهی دانست و اظهارداشت: زکات در اسلام  برای فقرزدایی، پاکیزگی روح و جان انسان‌ها،  قطع دل بستگی به دنیا و تعلقات دنیا تعیین شده و اهمیت آن کمتر از نماز نیست.

وی با اشاره به اینکه زکات در عصر غیبت در اختیار ولی فقیه است افزود: زکات یک امر حکومتی و در دست ولی فقیه هست بدین معنا که ولی فقیه اختیار  دارد تا زکات را در جهت ترویج دین اسلام، فقرزدایی، و محرومیت‌زدایی و در جهت تقویت معنویت مردم استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  عنوان کرد: زکات جنبه مردمی دارد، مردم زکات می‌دهند و باید برای مردم هزینه شود چرا که  نقش مردم در امر زکات نقش بسیار برجسته است.

وی به لزوم تشکیل جلسه با پرداخت کنندگان زکات تأکید کرد و گفت: باید به سراغ پرداخت کنندگان زکات برویم و آنها را در امر سیاست‌گذاری‌ها دخالت دهیم تا  نقش‌آفرینی کنند و به صحنه بیایند.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: مردم باید خودشان با رغبت تمام و قصد قربت کارها را انجام دهند چون مخاطب زکات مردم و مصرف کننده زکات از فقرای مردم هستند به همین جهت نقش مردم در امر زکات نقش بسیار کلیدی و حساس است.

وی تصریح کرد: ساختار فعلی ستاد زکات در استان ساختاری دچار اشکال است چرا که نقش‌ها مشخص نیست  که این ساختار باید عوض شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان زکات را یک واجب الهی دانست و اظهارداشت: آنچه که مهم است این است که ما بیاییم بگویم ما در بحث زکات چه کردیم؟ چه بسترهایی را فراهم کرده‌ایم و دستگاه‌های بگویند که چه اقدام و فرهنگ‌سازی در این زمینه انجام داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ساختار ستاد زکات در استان لرستان باید اصلاح و تغییر پیدا کند، افزود: برای موفقیت در این امر پبشنهاد می‌شود اعضای ستاد زکات در کمیته‌ها تقسیم شوند.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: کمیته جمع‌آوری زکات،  توزیع، نظارت و کمیته تبلیغ و ترویج زکات در استان لرستان تشکیل شود.