رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

کمیته‌های ستاد پیاده‌روی اربعین حسینی در لرستان تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته‌های ستاد پیاده‌روی اربعین حسینی در لرستان تشکیل شد

کمیته‌های ستاد پیاده‌روی اربعین حسینی در لرستان تشکیل شد

استاندار لرستان گفت: کمیته‌های ستاد پیاده‌روی اربعین حسینی در لرستان تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در نخستین جلسه ستاد زائران اربعین حسینی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با پیاده‌روی اربعین  اظهار داشت:  این حرکت حرکتی سیاسی عبادی مانند حرکت نماز جمعه است و به‌نوعی اقتدار نظام را نشان می‌دهد.

وی افزود: پیاده‌روی اربعین امام حسین (ع) بزرگ‌ترین پیاده‌روی در سطح جهان است و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه‌ای به بحث پیاده‌روی اربعین دارد.

استاندار لرستان بابیان اینکه با وجود اینکه 100 روز باقی‌ مانده تأکید زیادی بر برگزاری جلسات این حرکت انجام‌ شده است، عنوان کرد: سال گذشته سال اول ما بود ولی این حرکت به‌خوبی و بدون هیچ‌گونه حواشی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی و سپاه نقش مهمی در ستاد اربعین سال گذشته لرستان ایفا کردند، بیان کرد: امسال نیز صف اول را به سپاه واگذار می‌کنیم و مابقی کمیته‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند.

بازوند وی با اشاره به اینکه مشخص کردن وظایف در هر کمیته صرفاً مختص به آن دستگاه نمی‌شود و دیگر دستگاه‌ها نیز در صورت تمایل می‌توانند کمک کنند، بیان کرد:  کمیته تغذیه به دبیری سازمان جهاد کشاورزی، کمیته بهداشت به دبیری دانشگاه علوم پزشکی، کمیته ترابری به دبیری اداره کل حمل‌ونقل، کمیته اطلاع‌رسانی به دبیری صداوسیما، کمیته پشتیبانی به دبیری صنعت و معدن، کمیته انتظامی به دبیری نیروی انتظامی، کمیته امنیتی به دبیری اداره کل اطلاعات، کمیته فرهنگی به دبیری اداره کل تبلیغات اسلامی، کمیته سوخت‌رسانی به دبیری شرکت فرآورده‌های نفتی، کمیته امداد و نجات و کمیته اسکان به دبیری جمعیت هلال‌احمر استان مشخص‌شده‌اند.

وی تصریح کرد: فرمانداران با هماهنگی شهرداری‌ها شرایطی را برای اسکان در شهرستان‌های خود را مانند سال گذشته فراهم کنند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد:  در خاک عراق قادر به ارائه تغذیه نیستیم ولی برای اسکان رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان محل‌ها را مشخص کند و سرمایه‌گذار عربی استان ما آقای الحی با توجه به داشتن امکاناتی که در کربلا و نجف دارد می‌تواند ما را یاری دهد.

وی گفت: جلسه‌ای با حضور سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، سازمان حج زیارت و نیروی انتظامی استان در جهت پیگیری صدور ویزا در استان برای زائران اربعین انجام بگیرد تا زائران بتوانند با مراجعه به دفتر زیارتی نسبت به دریافت ویزا و روادید اقدام کنند.