جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

کمیته‎ای به‎ عنوان اسپانسر تولید فیلم بومی در استان لرستان تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته‎ای به‎ عنوان اسپانسر تولید فیلم بومی در استان لرستان تشکیل شود

کمیته‎ای به‎ عنوان اسپانسر تولید فیلم بومی در استان لرستان تشکیل شود

فرماندار خرم‌آباد گفت: دستگاههای اجرایی استان لرستان اگر به‌ تنهایی اعتباراتشان جوابگو نیست با همکاری دستگاه‌های دیگر کمیتهای را بهعنوان اسپانسر یک فیلم بومی در خدمت هنرمندان استان تشکیل دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته‌پور  ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان لرستان با داشتن فرهنگ چندین هزار ساله مهد فرهنگ است، اظهار داشت: استان لرستان در هر جایی که سخن از ایثار، رشادت‌ و از جان‌گذشتگی به میان آمده، همواره پیشتاز بوده است.

وی با بیان اینکه با اتصال این دو موضوع موظف شده‌ایم‌ جشنوارههای هنری را برگزار کنیم و در زمینهٔموضوعات ارزشی، هنرمندان استان حضور داشته باشند، افزود: بهترین ابزار برای بیان ارزشها، هنر و استفاده از برنامه‌های فرهنگی و هنری است بنابر این اگر ارائه‌کنندگان این آثار بسیجی و ارزشی باشند تأثیرگذاری دوچندانی دارد.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: تبادل فرهنگی مهمترین اصل در پویایی امورات فرهنگی است، که به رفت‌ و آمد اهل هنر به استان و تبادل کالاهای فرهنگی منوط می‌شود.

وی در راستای تبادل فرهنگی بیان کرد: این تبادل توسط اهل فرهنگ تولید می‌شود که شامل فرستادن این کالاها به سایر نقاط و دریافت کالاهای فرهنگی از استان‌های دیگر است.

خجسته‌پور با بیان اینکه ظرفیت یک استان تنها در حوزه فرهنگ و هنر نیست، تصریح کرد: حضور هنرمندان و افراد خلاق به بهانه جشنواره‌ها در استان لرستان میتواند در آشنا شدن آن‌ها با سایر ظرفیت‌ها تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی‌ شرکت‌کنندگان در یک جشنواره‌ حضور پیدا میکند و بازدیدی از آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان انجام می‌دهند، از نزدیک بافرهنگ، آداب‌ورسوم‌ها آشنا می‌شوند که تأثیری در بقیه حوزهها نیز دارد.

فرماندار خرم‌آباد بابیان اینکه طی دو سال اخیر جشنوارههای نشریات، فرهنگی و هنری، مسابقات جهانی ورزشی و همایش سرمایهگذاران مثمر ثمر بوده است، گفت: برگزاری جشنوارههای هنری در جهت معرفی استان از دو جنبه معرفی فرهنگ و تمدن استان و از حیث ایثارگری‌ها و رشادت‌ها دارای اهمیت ویژه است.

وی با بیان اینکه نهادهای فرهنگی به‌طور مستقیم درگیر کار فرهنگ و هنر هستند، اظهار داشت: نهادهای فرهنگی باید خود را متولی امور فرهنگی و خادم اهل فرهنگ و هنر بدانند و از طریق اعتباراتی که در این راستا اختصاص می‌یابد به‌ عنوان یک وظیفه در خدمت اهل هنر باشند.

خجسته‌پور با اشاره به اینکه در ردیف بودجه همه دستگاه‌های اجرایی، موضوعات فرهنگی در نظر گرفته‌ شده است، افزود: عمده بودجه‌های هزینه شده دستگاه‌ها عمدتاً صرف اموری می‌شود که بیشتر حالت نمایشی دارد به‌طوری‌که میخواهیم نمایش دهیم که تنها علاقه‌مند به هنر، موضوعات فرهنگی و مناسبتی هستیم.

وی ضمن پیشنهاد به دستگاه‌های اجرایی جهت مشاوره گرفتن از دستگاه‌های متولی برای صرف هزینههای فرهنگی، عنوان کرد: با این اقدام می‌توان شیوه هزینه کردن در راه تعالی فرهنگ استان و جذب هنرمندان از نظرات کارشناسی شده استفاده کرد.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: اعتبارات دستگاههای فرهنگی به‌تنهایی جوابگوی نیاز دستگاه‌های اجرایی نیست، بیان کرد: شاید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بتواند در تولید یک اثر کمکی داشته باشد ولی در زمینهٔ بازاریابی آن اثر هنری به‌عنوان یک کالای سودآور برای هنرمند، نیاز است مابقی دستگاههای اجرایی کمک کنند.

وی با بیان اینکه در زمینهٔ فیلمسازی میبینیم که در تیتراژ پایانی بسیاری از فیلم‌ها از همکاری یک یا چند سازمان به‌ عنوان اسپانسر تشکر شده است، تصریح کرد: دستگاههای اجرایی استان اگر به‌ تنهایی اعتباراتشان جوابگو نیست میتوانند با همکاری دستگاه‌های دیگر کمیتهای را بهعنوان اسپانسر یک فیلم بومی در خدمت هنرمندان استان تشکیل دهند.