رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

کمیته جذب سرمایه‌گذار در شهرستان بروجرد تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته جذب سرمایه‌گذار در شهرستان بروجرد تشکیل شود

کمیته جذب سرمایه‌گذار در شهرستان بروجرد تشکیل شود

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد گفت: کمیته جذب سرمایه‌گذار با حضور کارشناسان و صاحبان صنایع به‌ منظور هدایت سرمایه‌های سرمایه‌گذاران در شهرستان بروجرد تشکیل شود.

اشرف چگنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار داشت: با فراهم‌سازی امکان جذب نیرو‌های بومی در دستگاه‌ها و مراکز دولتی می‌توان علاوه بر کاهش بیکاری فراگیر در این شهرستان از جذب نیروی کار غیربومی که سبب هدررفت سرمایه‌های داخلی این شهرستان می‌شود، جلوگیری کرد.

وی با اشاره به سفر اخیر استاندار لرستان به این شهرستان افزود: ارائه پیشنهادی مبنی بر لزوم به‌کارگیری نیروهای بومی در دستگاه‌های اجرایی این شهرستان از جمله پیشنهادات ارائه‌ شده به استاندار لرستان بود که مورد استقبال وی قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد با اشاره به آمار بالای بیکاری در این شهرستان، عنوان کرد: شهرستان بروجرد با دارا بودن نیروهای آماده‌ به‌کار تحصیل‌کرده جایگاه مناسبی در بازار کسب‌ و کار استان نداشته و به دلیل به‌کارگیری نیروهای غیربومی در ساختار مدیریتی خود همواره با مشکل بیکاری جوانان تحصیل‌کرده مواجه بوده است.

وی تصریح کرد: در صورتی‌که مشکل جذب نیروهای غیربومی در ادارات این شهرستان برطرف نشود به معضل افزایش محدوده سنی جویندگان کار که عمدتاً از اقشار تحصیل‌ کرده جامعه هستند، مواجه خواهیم بود بنابر این لازم است استاندار لرستان نسبت به رفع این معضل تدبیری جدی اندیشد.

چگنی تشکیل کمیته جذب سرمایه‌گذار در شهرستان بروجرد را از دیگر پیشنهادات خود به استاندار لرستان برشمرد و بیان کرد: سرمایه‌گذاران دعوت‌ شده و یا علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این شهرستان در بدو ورود خود به این عرصه به دلیل نبود سازوکارهای مدیریتی هدایت آن‌ها از سرمایه‌گذاری در بخش‌های متنوع این شهرستان امتناع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از شهرهای بزرگ و صنعتی کشور نظیر شهرستان خرم‌آباد سازمان و یا کمیته جذب سرمایه‌گذار را در بدنه شهرداری و یا به‌ صورت مستقل تشکیل داده‌اند و توانسته‌اند در زمینه جذب سرمایه‌گذار موفق عمل کنند.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد گفت: با تشکیل کمیته جذب سرمایه‌گذر در شهرستان بروجرد بسیاری از مشکلات سرگردانی سرمایه‌گذاران در این عرصه برطرف شده و سرمایه‌های آورده آن‌ها در زمینه‌های آماده و مساعد به‌کار گرفته می‌شود.