سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کوتاهی در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان منجر به فرصت‌سوزی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کوتاهی در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان منجر به فرصت‌سوزی می‌شود

کوتاهی در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان منجر به فرصت‌سوزی می‌شود

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در شورای برنامه‌ریزی استان، بیان کرد: وزیر کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور و معاون اول خواستار تفویض اختیار ۳۶ موضوع برای اجرای طرح‌ها، برنامه‌ها و پروژه‌های بزرگ و مهم به استانداران استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی شد.

وی ادامه داد: مدیر قوی، مدیری است که بتواند نهایت استفاده را از اعتبارات متفرقه و شناور وزارتخانه‌ها ببرد و مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان باید پیگر این مهم باشند.

بازوند گفت: مدیران استان باید بین 2.5 تا 5 درصد اعتبارات شناور را بتوانند با چانه‌زنی با وزارتخانه‌های متبوع جذب کنند و در این باره می‌توانند از ظرفیت نمایندگان استان بهره ببرند.

نماینده عالی دولت در استان افزود: آمادگی لازم را برای همراهی با نمایندگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را داریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه لرستان و همچنین اقتصاد مقاومتی در سایه شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان محقق می‌شود، یادآورشد: تکالیف دانشگاه‌های لرستان در این راستا مشخص شده و آنان با ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا خواهند کرد.

استاندار بر برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی آینده استان با دستور کار عملکرد دانشگاه‌های استان تحت عنوان راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: کوتاهی در ایجاد شرکت‌های دانش بنیان منجر به فرصت‌سوزی در استان می‌شود چرا که موتور محرکه اقتصاد مقاومتی حرکت‌های دانش بنیان است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه امروز در همه دنیا استفاده از بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد که متاسفانه از این فرصت استفاده نکردیم، یادآورشد:  باید زمینه جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی برای لرستان فراهم شود و چنانچه استان از این فرصت استفاده نکند سایر استانها استفاده خواهند کرد.

بازوند در ادامه بیان کرد: سال گذشته با پیگری های صورت گرفته اعتبارات سد آبسرده  از 40 میلیاردریال به 80 میلیارد ریال رسید و امسال نیز باید این میزان به 160میلیارد ریال برسد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت میدان اسب‌دوانی لرستان گفت: این میدان 80 هزار مترمربعی به مدت 10 سال است که بلاتکلیف و بدون استفاده باقی مانده و اداره ورزش و جوانان ظرف یک ماه آینده باید آن را تعیین تکلیف کند.