جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کوره‌های آجرپزی بروجرد گازسوز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کوره‌های آجرپزی بروجرد گازسوز شد

کوره‌های آجرپزی بروجرد گازسوز شد

رئیس محیط زیست بروجرد گفت: این سازمان ۳۵ مورد تغییر سوخت مصرفی را به منظور کاهش آلودگی در شهرستان انجام داده که گازسوز کردن کوره‌های ‌آجرپزی از آن جمله است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، امیر ساکت ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: در سال گذشته سه واحد صنایع غذایی و خدماتی در بروجرد به دلیل برخی تخلفات پلمپ شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته در حوزه نظارت صنعتی بر صنایع از مجموع 366 نظارت انجام شده 284 نظارت مورد تأیید قرار گرفته است، افزود: در این زمینه اخطارهای لازم به 82 مورد داده شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجرد با اشاره به تأیید 39 مورد مدیریت پسماند واحدهای صنعتی در سال گذشته، بیان کرد: در این راستا اخطارهایی به چهار واحد مبنی بر معرفی نکردن آزمایشگاه‌های معتبر نیز داده شده است.

وی رسیدگی به 29 شکایات مردمی در زمینه صنایع مختلف را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد و عنوان کرد: از این تعداد شش مورد به دادگاه معرفی شده است.

ساکت خاطرنشان کرد: ارائه 48 مورد نمونه‌برداری از صنایع، 39 مورد برنامه مدیریت پسماند، دو مورد گزارش پسماندهای ویژه و یک مورد نصب غبارگیر برای صنایع از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته است.

وی از 35 مورد تغییر سوخت مصرفی به منظور کاهش آلودگی ناشی از این سوخت خبر داد و گفت: در این راستا این سازمان اقدام به گازسوز کردن کوره ‌آجرپزی، چهار مورد اصلاح سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بروجرد با اشاره به برنامه‌های نظارتی این سازمان اظهار داشت: پنج مورد بازدید نظارت معاینه فنی خودرو، 9 مورد بازدید از محل‌های دفن زباله‌های شهری بروجرد و اشترینان، یک مورد نصب سیستم بوگیر صنعتی در یکی از کشتارگاه‌های مرغ این شهرستان، دو مورد بازدید نظارتی بر سیستم تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی و سه مورد بازدید نظارتی شهرک مشاغل مزاحم از دیگر اقدامات این اداره در سال گذشته است.

ساکت بیان کرد: در سال گذشته 2 مورد صنایع سبز و 7 مورد صنایع آلاینده در بروجرد شناسایی و معرفی شدند.