جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

کیفیت فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های سوخت استان لرستان کنترل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کیفیت فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های سوخت استان لرستان کنترل می‌شود

کیفیت فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های سوخت استان لرستان کنترل می‌شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه لرستان گفت: کیفیت و کمیت فرآورده‌های نفتی عرضه‌شده در جایگاه‌های سوخت استان لرستان حداقل ۵ بار در ماه کنترل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، پیمان بهرامی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به کنترل منظم کیفیت بنزین عرضه‌شده در جایگاه‌های سوخت استان لرستان اظهار داشت: بنزینی که در جایگاه‌های سوخت استان لرستان توزیع می‌شود تولید پالایشگاه‌های داخلی و بر اساس استانداردهای کشور بوده که توزیع آن در جایگاه‌های سوخت ازنظر کیفیت بی‌نقص است.

وی بابیان اینکه جایگاه‌های سوخت استان حداقل پنج بار در ماه ازنظر کیفیت، توسط کارشناسان مهندسی فرآورده‌ها و واحد  خدمات مهندسی  این شرکت کنترل می‌شوند، افزود: بازرسان و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان لرستان به‌صورت مستمر کیفیت و کمیت عرضه بنزین را موردبررسی قرار می‌دهند و نازل‌های مربوط به تلمبه جایگاه‌ها به‌صورت سه ماه یک‌بار توسط اداره استاندار استان آزمایش‌شده و مورد تائید قرار می‌گیرند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه لرستان عنوان کرد: علاوه بر این، خمیرهای آب‌یابی در جایگاه‌ها موجود است که مخصوص آب‌یابی در مخازن است و در صورت وجود آب در بنزین، ناخالصی به‌وضوح مشخص می‌شود.

وی با اشاره به آزمایش تمامی فرآورده‌هایی که توسط نفت‌کش‌ها حمل می‌شوند پیش از ورود به جایگاه‌ها  بیان کرد:سوخت عرضه‌شده پیش از تخلیه و بارگیری در جایگاه‌های سوخت بار دیگر مورد کنترل ازنظر وجود انواع ناخالصی قرار می‌گیرند.

بهرامی با تأکید بر عدم وجود هرگونه ناخالصی و آب در سوخت عرضه‌شده در جایگاه‌های سوخت استان خاطرنشان کرد: نظارت بر کمیت سوخت عرضه‌شده  در مجاری عرضه به‌صورت مشترک بر عهده اداره استاندارد، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان و بازرسان کنترل کیفیت است که در راستای دفاع از حقوق شهروندان در صورت بروز تخلف از سوی جایگاه داران، ناظران جایگاه‌ها تخلف را موردبررسی قرار می‌دهند و پس از طرح موضوع در جلسه رسیدگی به تخلفات  به‌شدت با متخلفان برخورد می‌کنند.