رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

گاز رسانی به 36 روستای شمال بروجرد تا سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

گاز رسانی به 36 روستای شمال بروجرد تا سال آینده

گاز رسانی به 36 روستای شمال بروجرد تا سال آینده

فرماندار بروجرد گفت: تا سال آینده گاز رسانی به 36 روستای شمال این شهرستان انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مسلم پورقاسمیان ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: گاز رسانی به روستاهای این شهرستان رفع معضل کمبود سوخت مدارس روستایی را به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی و پیش از گازرسانی به برخی روستاها، رفع کمبود سوخت مدارس شهرستان بروجرد همکاری بیش از پیش مسئولان امر را می‌طلبد.

فرماندار بروجرد با اشاره به وجود دو مدرسه در معرض تخریب در روستاهای این شهرستان، خاطرنشان کرد: مسئولان موظف به استقرار دو کانکس جایگزین این مدارس تا هفته آینده هستند.

پورقاسمیان با اشاره به لزوم تخصیص اعتبار به منظور بهسازی و احداث مدارس در شهرستان بروجرد، ادامه داد: رفع معضل زمین به منظور احداث مدرسه در برخی روستاهای این شهرستان لازم و ضروری است.

وی یادآور شد: با توجه به معضل کمبود فضای آموزشی در آموزش و پرورش شهرستان بروجرد ساماندهی مدارس اجاره‌ای در اختیار سایر ارگان‌ها و نهادها ضرورتی بیش از پیش دارد.

فرماندار بروجرد تاکید کرد: نهادهای اجاره گیرنده موظف به پرداخت هزینه اجاره‌بها تعیین شده در قرارداد به اداره آموزش و پرورش هستند.

پورقاسمیان با اشاره به جایگاه بالای معلمان، تصریح کرد: برخورداری از روحیه بالا یکی از ملزومات حرفه معلمی است.

وی عنوان کرد: دریافت شهریه‌ها و هزینه کلاس‌های فوق برنامه برای فرزندان فرهنگیان در مدارس شهرستان بروجرد باید بر اساس قانون باشد.

فرماندار بروجرد اضافه کرد: نصب و راه‌اندازی سیستم گرمایشی مدارس این شهرستان بر اساس زمان ریزش‌های جوی و برودت هوا است.

پورقاسمیان خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس در شهرستان بروجرد تنها بر اساس دستور فرمانداری و هماهنگی اداره آموزش و پرورش این شهرستان انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: رفع مشکلات آموزش و پروش شهرستان بروجرد همکاری بیش از پیش مسئولان استانی و شهرستانی را می‌طلبد.

فرماندار بروجرد با اشاره به لزوم پیگیری مصوبات شورای آموزش و پرورش بروجرد،  یادآور شد: پیگیری مصوبات این شورا رفع مشکلات این اداره در کوتاهترین زمان ممکن را به دنبال دارد.

پورقاسمیان با اشاره به عملکرد مطلوب اداره آموزش و پرورش این شهرستان، خاطرنشان کرد: این مهم نشان‏دهنده تلاش شبانه روزی مسئولان امر در این زمینه است.