رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

گذشت از خائنین به انقلاب، خیانت به‌ نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

گذشت از خائنین به انقلاب، خیانت به‌ نظام است

گذشت از خائنین به انقلاب، خیانت به‌ نظام است

امام‌ جمعه الیگودرز گفت: گذشت از خائنین به انقلاب، خیانت به نظام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی ارزنده در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به انتخابات و انتقاد از چگونگی تائید صلاحیت داوطلبان گفت: متأسفانه برخی از کسانی که دائم علیه نظام و ولایت سخنرانی می‌نمایند، تائید و برخی دلسوزان هم در هیئت‌های اجرایی رد صلاحیت شده‌اند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با حق‌الناس و رعایت حقوق داوطلبان و همچنین ممانعت از حضور افراد ناصالح به مجلس گفت: متأسفانه برخی برای خوشایند دیگران و حفظ مسئولیت خود نسبت به تائید داوطلبی که نباید تائید شود، اقدام می‌نمایند که باید گفت وای بر کسی که به خاطر دنیا مقام آخرت خود را تباه می‌کند.

امام‌ جمعه الیگودرز با اشاره به این‌گونه تائید صلاحیت‌ها، افزود: مصلحت‌اندیشی به معنی حفاظت از نظام و انقلاب است و گذشت از خائنین به انقلاب، خیانت به‌نظام است.

وی یکی از مشکلات مطرح در آستانه انتخابات را بحث‌های قومی و قبیله‌ای نظیر شهری و روستایی عنوان کرد و افزود: مردم باید مراقب باشند زیرا پشت پرده این مباحث دست‌هایی وجود دارد که درصدد خدشه واردکردن به‌سلامت و امنیت انتخابات هستند.

ارزنده به برنامه‌های سمینار ائمه جمعه سراسر کشور اشاره نمود و افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سمینار سخنرانی مقام معظم رهبری بود که دارای نکات ارزشمند و راه‌گشا است.

وی افزود: حضرت آقا نماز جمعه را قرارگاه مبارزه با جنگ نرم دشمن عنوان نمودند و نسبت به اثرگذاری سخنانی که در خطبه‌ها مطرح می‌شود و حضور مردم سخنانی بیان فرمودند.

خطیب نماز جمعه الیگودرز با اشاره به ‌حق‌الناس مدنظر مقام معظم رهبری گفت: برخی افراد از سخنان مقام معظم رهبری نمونه‌برداری کرده و تنها بخشی از آن را مطرح می‌کنند که به نفع آن‌ها است درصورتی‌که باید به زوایای مختلف این سخنان توجه شود.

وی با تأکید بر هوشیاری مردم گفت: در آستانه انتخابات مختلف عده‌ای بحث تقلب را مطرح می‌کنند، که بدون شک پشت پرده این سخنان دست‌هایی وجود دارد که به دنبال ایجاد فتنه هستند.

امام‌ جمعه الیگودرز ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله نمر گفت: این جنایت باعث جریحه‌دار شدن قلب امت اسلام شد و اعتراضاتی در سراسر جهان صورت گرفت.

وی سفارت هر کشور را بخشی از خاک آن کشور دانست و افزود: تجمع اعتراضی در مقابل سفارتخانه کشورهایی که ظلمی روا می‌دارند، طبیعی است اما حمله به این اماکن کار درستی نیست.

ارزنده با انتقاد از عدم عکس‌العمل قاطع دولت‌مردان در قبال جنایات دولت آل‌سعود در حادثه منا و حمله به یمن و دیگر اقدامات این دولت خودفروخته گفت: اقدام حمله به سفارت عربستان قابل دفاع نیست اما اگر مسئولین اقدام مناسبی صورت می‌دادند، امروز شاید شاهد حمله مردمی که بغض در گلو داشتند، به سفارت عربستان نبودیم و یقیناً باید ریشه برخی از این اقدامات را در عملکرد مسئولین جستجو نمود.

وی به بهانه‌جویی‌های آل‌سعود اشاره نمود و گفت: این‌گونه اقدامات ساخته‌ و پرداخته دست‌نشاندگان آل‌سعود است و متأسفانه عده‌ای هم ناآگاهانه در دام این اقدام آن‌ها افتادند.

ارزنده ضعف و انفعال در مقابل دشمنان را نتیجه گستاخی آن‌ها دانست و افزود: در مبحث توافق هسته‌ای هم برخی اوقات مسئولین ما دچار ضعف شده و دشمنان هرروز بر خواسته‌های خود می‌افزایند.