جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

گرانفروشی و کم‌فروشی ۱۰ درصد تخلفات صنفی را در بروجرد شامل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

گرانفروشی و کم‌فروشی ۱۰ درصد تخلفات صنفی را در بروجرد شامل می‌شود

گرانفروشی و کم‌فروشی ۱۰ درصد تخلفات صنفی را در بروجرد شامل می‌شود

رئیس صنعت و معدن بروجرد گفت: حدود ۱۰ درصد از تخلفات صورت گرفته در ایام منتهی به سال جدید در زمینه گرانفروشی، کم‌فروشی و رعایت نکردن موازین بهداشتی بوده که برای متخلفان پرونده تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد‌مهدی شریف‌طبع ظهر امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: با تلاش پیگیر و مستمر بازرسان صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجرد تخلفات عرضه اقلام اساسی در این شهرستان در ایام منتهی به سال جدید کاهش یافت.

وی افزود: در این ایام دو واحد صنفی عرضه مرغ به دلیل تخلف و عرضه مرغ منجمد به عنوان مرغ گرم با همکاری اداره تعزیرات حکومتی شناسایی شده و مرغ‌های ضبط شده در اختیار شبکه دامپزشکی شهرستان قرار گرفت.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد از 7500 بازرسی در این ایام در سطح شهرستان بروجرد خبر داد و بیان کرد: همکاری مستمر و پیگیر واحدهای کشیک اتاق اصناف از ابتدای اجرای طرح نظارت و بازرسی نوروزی تا پایان آن رضایت نسبی شهروندان و مسافران نوروزی را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به کاهش شکایات مردمی در حوزه فعالیت شیرینی‌پزی‌ها، عنوان کرد: امسال با تلاش گسترده بازرسان این سازمان، تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای دخیل در اجرای این طرح آمار شکایات مردمی به شکل محسوس کاهش یافته و جز در چند مورد شکایت جدی به این سازمان ارسال نشده است.

شریف‌طبع با اشاره به این‌که مهم‌ترین شکایات مردمی در زمینه عرضه اقلام مختلف میوه در سطح شهر بوده است، خاطر‌نشان کرد: عرضه میوه شب عید در نخستین روزهای آن با نوسان شدید قیمت و افزایش آن در میادین عرضه میوه شهرستان بروجرد همراه بود که با ورود بازرسان این سازمان و کنترل و نظارت دقیق بر قیمت‌ها، افزایش قیمت‌ها در عرضه میوه سیر نزولی داشت.

وی از توقیف یک واحد متخلف عرضه گوشت تاریخ گذشته در شهرستان بروجرد خبر داد و گفت: بازرسی و درصورت لزوم توقیف واحدهای صنفی مختلف از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این سازمان در ایام منتهی به سال جدید بوده است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد با اشاره به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم اقلام مورد نیاز شب عید در این شهرستان، تصریح کرد: این نمایشگاه از نظم و کیفیت بالایی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار بود که توانست رضایت نسبی شهروندان را در زمینه‌های مختلف برآورده کند.

وی اظهار داشت: با برگزاری این نمایشگاه قیمت برخی اقلام ضروری که در روزهای پایانی سال با افزایش تقاضا رو‌به‌رو می‌شود، کاهش یافته و شهروندان توانستند با قیمتی کمتر نسبت به بازار این اجناس را از نمایشگاه بهاره تهیه کنند.