رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

گرایش‌های سیاسی در تأیید صلاحیت کاندیداهای استان لرستان بی‌تأثیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

گرایش‌های سیاسی در تأیید صلاحیت کاندیداهای استان لرستان بی‌تأثیر است

گرایش‌های سیاسی در تأیید صلاحیت کاندیداهای استان لرستان بی‌تأثیر است

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان لرستان گفت: صلاحیت کاندیداهای استان لرستان، بر پایه گرایش‌های سیاسی آن‌ها بررسی نمی‌شود، بلکه بر پایه سوابق افراد، رهنمودهای رهبری، استعلامات و بررسی‌های قانونی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، تیمور سپهوند شامگاه دوشنبه در جلسه هم‌اندیشی تشکل‌‌های دانشجویی لرستان، اظهار داشت: در قرن بیستم دو حادثه بسیار مهم رخ داد که اولین حادثه قرن بیستم، ایجاد تحولی نظامی در دنیا به واسطه ساخت بمب اتم در آزمایشگاه‌های آمریکا در سال 1945 بود.

وی افزود: از سال 1941 که کار تحقیق در رابطه با بمب اتم آغاز شده بود تا سال 1945، پنج بمب اتم در آمریکا ساخته شد که اتفاقاً این بمب‌ها بر سر مردم هیروشیما و ناکازاکی ژاپن نیز ریخته شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان لرستان عنوان کرد: دومین اتفاق بزرگ قرن بیستم که در سال 1979 مصادف با 1357 رخ داد، پیروزی انقلاب اسلامی بود که تمام دنیا را تحت تأثیر قرارداد.

وی بیان کرد: یک روحانی برخاسته از دل حوزه‌های علمیه در یک فرایند سیاسی، فرهنگی و ایمانی و با اتکا به خداوند متعال، نهضتی را رهبری کرد که قدرت آن به مراتب بیشتر و تأثیرگذارتر از بمب اتم بود و تمام دنیا را در حیرت فروبرد، به‌ طوری که جیمی کارتر، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، از ایران به عنوان جزیره ثبات خاورمیانه یاد کرد.

سپهوند تصریح کرد: سال 1359 برای ایران یک دوران بحرانی بود، به‌ طوری که از جانب غرب،گروهک‌های تروریستی زیادی تربیت می‌شدند و به کارشکنی و ترور عوامل انقلابی و مؤثر می‌پرداختند.

وی گفت: کشورهای غربی هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کردند و جوانان ما را به شهادت رساندند، به‌ گونه‌ای که  بالغ‌ بر 200 هزار نفر برای انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند و 500 هزار نفر جانباز شدند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان لرستان انتخابات را یکی از محورهای حفظ انقلاب دانست و اظهار داشت: ما تکلیف شرعی داریم که با تمام توان، از انقلاب اسلامی که مایه عزت و اقتدار ما در دنیا شد، دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان وابسته به هیچ گروهی نیست، افزود: هدف شورای نگهبان، دفاع از انقلاب، ارزش‌های امام(ره) و شهداء است و با منطق و استقلال برای حفظ نظام تلاش می‌کند.

سپهوند عنوان کرد: ما صلاحیت کاندیداها را بر پایه گرایش‌های سیاسی آن‌ها بررسی نمی‌کنیم، بلکه بر پایه سوابق افراد، رهنمودهای رهبری، استعلامات و بررسی‌های قانونی این کار را انجام می‌دهیم و هر کس در این بررسی‌ها معتقد و ملتزم به نظام، قانون اساسی و رهبری باشد و نیز از عوامل تحکیم رژیم سابق نبوده و سابقه سوئی علیه نظام نداشته باشد، از هر جریانی که باشد، تأیید می‌شود.

وی با بیان اینکه در انتخابات همه باید تابع قانون باشیم، تصریح کرد: در بررسی صلاحیت‌ها به کسی ظلم نمی‌کنیم و مطابق قانون عمل می‌کنیم.

رئیس ستاد نظارت بر انتخابات استان لرستان با بیان اینکه نباید به راحتی به دیگران تهمت زد، گفت: فکر تقلب و خیانت حتی به ذهن ما خطور هم نمی‌کند چون این کار را گناهی بزرگ می‌دانیم و معتقدیم که باید به وظایف دینی، شرعی و قانونی خود در امر انتخابات عمل کنیم.

سپهوند افزود: برای نظارت بر انتخابات استان در شعبه‌های اخذ رأی، از اعضای تشکل‌های دانشجویی لرستان هم استفاده می‌کنیم تا از نزدیک شاهد سلامت انتخابات باشید.