سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفای حریق جنگل‌ها تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفای حریق جنگل‌ها تشکیل شد

گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفای حریق جنگل‌ها تشکیل شد

جانشین هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفاء حریق جنگل های استان به دستور فرمانده سپاه استان تشکیل و ساماندهی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ علی حسین پازدار در جلسه هماهنگی برای پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل‌های استان که در سالن جلسات سپاه حضرت ابولفضل (ع) برگزار شد به همکاری سپاه استان با سایر ادارات برای مقابله با حوادث اشاره کرد و اظهارداشت: هیچ مرزی بین سپاه پاسداران و دستگاه‌های اجرایی استان وجود ندارد.

وی  با بیان اینکه برای اطفا حریق گردان‌های امداد و نجات به دستور سردار کشکولی فرمانده سپاه استان لرستان  تشکیل و ساماندهی شده است، افزود: برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها و سایر بحران‌ها به فرماندهان سپاه شهرستان‌ها دستور داده‌شده تا در صورت بروز حادثه با تمام نیروها و امکانات همکاری لازم را داشته باشند.

جانشین هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان عنوان کرد: با توجه به گستردگی جغرافیایی استان برای حضور رده‌های مقاومت سپاه حتی در دورترین روستاها  آمادگی داریم تا از  سرمایه ملی و انفال حفاظت شود.

رضا آریایی رئیس ستاد بحران استان لرستان نیز در این جلسه بیان کرد: در زمان بحران  به همه دستگاه‌های دولتی اعم از لشگری و کشوری نیاز داریم تا با هماهنگی در زمان بحران سریعاً وارد عمل شده و اقدام لازم را انجام دهیم.

وی از آتش‌سوزی به عنوان یک بحران‌های مهم یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه عامل بحران آتش سوزی اکثرا عوامل انسانی هستند لازم است برای کاهش این بحران فرهنگ‌سازی از طریق رسانه ملی انجام شود.

رئیس ستاد بحران استان لرستان با اشاره به محدود بودن نیروی منابع طبیعی برای مهار حریق، اظهارداشت: مشکل کمبود نیرو سبب خسارات جبران‌ناپذیری به عرصه جنگل‌ها و مراتع استان می‌شود و احیاء مجدد عرصه‌های طبیعی زمان بر و مستلزم صرف هزینه زیاد است.