جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

گردهمایی دهیاران روستاهای خرم‌آباد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گردهمایی دهیاران روستاهای خرم‌آباد برگزار شد

گردهمایی دهیاران روستاهای خرم‌آباد برگزار شد

گردهمایی ۱۰۰ دهیار روستاهای بخش مرکزی خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمایی۱۰۰نفر از دهیاران روستاهای بخش مرکزی خرم آباد عصر سه شنبه در فرمانداری خرم آباد برگزار شد.

بر اساس این گزارش، گردهمایی دهیاران روستاهای بخش مرکزی خرم آباد به ریاست فرماندار خرم آباد و حضور مدیرکل امور روستایی استانداری و بخشدار مرکزی خرم آباد برگزار شد.

حبیب الله خجسته پور فرماندار خرم آباد در این گردهمایی با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بی تردید اگر روحیه بسیجی و رشادت های رزمندگان رشید اسلام نبود، امروز نمی توانستیم با افتخار اعلام کنیم که امن ترین کشور دنیا هستیم.

وی به نقش دهیاران در برگزاری انتخابات اسفندماه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: در کمتر از چند ماه بحث برگزاری انتخابات را در پیش خواهیم داشت که انتظار داریم در این امر ضمن مشارکت همه جانبه یاری رسان دولت تدبیر و امید نیز باشید.

فرماندار خرم آباد خطاب به دهیاران گفت: شما در جایگاه دهیار نباید از شخص خاصی جانب داری کنید و در کمال بی طرفی در زمان اخذ آرا، جمع آوری آرا و در تمامی مراحل کمک کنید.

خجسته پور شیوه برگزاری انتخابات اسفندماه را به صورت کاملا الکترونیک اعلام کرد و گفت: امسال تمامی فرایند انتخابات جز دو مورد رای نویسی و شمارش به صورت الکترونیک انجام می شود و اگر شخصی یک بار در سامانه الکترونیکی مشخصات اش ثبت شده باشد در هیچ شعبه ای حتی در شهرهای دیگر کشور نمی تواند رای بدهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دهیاران بدون در نظر گرفتن منافع شخصی و تنها به نیت رفع کردن مشکلات محل زندگی شان تلاش می کنند، بیان کرد: دهیاران بدون در نظر گرفتن منافع شخصی با ایثار و از خودگذشتگی فقط به فکر پیگیری و برطرف کردن مشکلات مردم روستا هستند که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

خجسته پور دهیاران را حلقه ی اتصال بین مردم و دولت دانست و گفت : هر چقدر که این ارتباط منسجم تر و با همدلی و همزبانی همراه باشد نتایج مثبت و تاثیر گذاری را به دنبال خواهد داشت.

فرماندار شهرستان خرم آباد به اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی برای روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه آنچه که باعث آسیب رساندن به خدمات دولت به روستاها می شود، رعایت نکردن ضوابط ساخت و سازها است.

خجسته پور تصریح کرد: انتظار داریم دهیاران نظارت بیشتری بر این امر داشته باشند چراکه ساخت و سازهای بدون ضوابط باعث می شود روستاها نتوانند از منابع عمرانی به نحو شایسته استفاده کنند.

وی اجرای طرح مشارکتی دولت برای اخذ وام ۳ درصد در روستاها را کم نظیر دانست و تصریح کرد: همچنان که از اسم طرح مشخص است باید حداقل ۲۵ خانواده به صورت مشارکتی یک طرح کشاورزی، دامپروری، صنعتی و گردشگری را مشخص سپس طرح برای بررسی در اختیار کارشناسان دولت قرار گرفته و در صورت تایید، چند برابر مبلغ آورده اولیه را تسهیلات کم بهره دریافت کند.

فرماندار خرم آباد با اشاره به ضرورت حفظ ماهیت روستاها عنوان کرد: باید در راستای حفظ اصالت روستاها بکوشیم و اینکه معماری روستا بر اساس شرایط شهر تغییر کند هنر نیست.

خجسته پور با بیان اینکه خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زیرساخت های مناسب و مطلوبی برای روستاها فراهم شده است، افزود: جاده های آسفالت، سیستم برق رسانی و طی دو سال گذشته نیز گازرسانی با سرعت قابل قبولی در حال پیش رفتن است.

در ادامه این گردهمایی، سیروس بیرانوند بخشدار مرکزی خرم آباد و تعدادی از دهیاران به نمایندگی از سایرین، مطالبات و مشکلات خود را تشریح کردند.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری لرستان نیز پس از شنیدن مشکلات و موانع فعالیت در روستاها از سوی نماینده های دهیاری ها، برنامه های دفتر روستایی استانداری را در راستای برطرف کردن این موانع بیان کرد.