جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

گزارش تصویری: سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

گزارش تصویری: سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

گزارش تصویری: سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

به طوفان درآوردن اقیانوس ملت ایران کار هر کسی نبود؛ امام این کار را انجام داد رهبر انقلاب، امروز: مخاطب امام خمینی در تحوّل‌آفرینی عبارت بود از ملّت ایران. قبل از شروع نهضت امام، مبارزاتی وجود داشت؛ ده‌ها سال بود گروه‌های مختلف [مبارزه میکردند]، منتها حوزه‌ی کار آنها محدود میشد به یک تعدادی، مثلاً فرض کنید 100 یا 150 نفر دانشجو. بحث امام بحث یک گروه محدود یا یک جمع محدود یا یک حرفه‌ی معیّن نبود، بحث ملّت ایران بود. بحث ملّت مثل یک اقیانوس است. به طوفان درآوردن یک اقیانوس کار هر کسی نیست؛ چرا، یک استخر را میشود موّاج کرد، امّا موّاج کردنِ یک اقیانوس کار عظیمی است. ملّت یک اقیانوس است و امام این کار را انجام داد.

امام، احساس حقارت ملت را به احساس عزت تبدیل کرد رهبر انقلاب، امروز: تحوّل دیگری که امام ایجاد کرد، تحوّل در نگاه مردم به خودشان و به جامعه‌شان بود. ملّت ایران نسبت به خود یک نگاه حقارت‌پندارانه داشت؛ یعنی اینکه این ملّت بتواند بر اراده‌ی قدرتها و ابرقدرت‌ها فائق بیاید، مطلقاً به ذهن احدی خطور نمیکرد؛ نه فقط اراده‌ی قدرتهای جهانی، حتّی اراده‌ی قدرتهای داخلی، اراده‌ی فلان مسئولِ یک اداره‌ی امنیّتی یا انتظامی. مردم احساس حقارت میکردند، احساس توانایی نمیکردند؛ امام این را تبدیل کرد به احساس عزّت، احساس اعتماد به نفْس.

رهبرانقلاب: امام به فکر و عمل جوانان اعتماد کرد .زمانی که سپاه پاسداران افتتاح شد جوانان ۲۰ یا ۳۰ ساله را در راس سپاه پذیرفتند .البته ظرفیت‌های غیر جوان را نفی نمی‌کردند و مطلقا نظرشان این نبود .به نیروهای غیر جوان نیز اعتماد می‌کردند .زمانی که بنده که آن وقت خیلی هم پیر نبودم به امامت جمعه انتخاب کردند شهید اشرفی را هم به امامت منصوب کردند .ما هم به این عقیده داریم که جوانی یک ثروت است که باید از آن استفاده شود  .

معاونت فضای مجازی

مونتور: لیلا محمدی