سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

گسترش حوزه تعاون، توسعه همه جانبه را به دنبال دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

گسترش حوزه تعاون، توسعه همه جانبه را به دنبال دارد

گسترش حوزه تعاون، توسعه همه جانبه را به دنبال دارد

کامران فرشید در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: با گسترش و توسعه حوزه تعاون و تجمیع سرمایه‎های خرد با ظرفیت دانش‎آموختگان دانشگاهی و سوق دادن آنها به سمت تقویت فرهنگ کار جمعی بستر لازم برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در بروجرد مهیا می‎شود.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار عظیم موجود در روستاها عنوان کرد: با به کارگیری صحیح این ظرفیت‎های روستایی می‎توان تعاونی‎های متعددی را در بخش‌‎های کشاورزی، دامداری، پرورش مرغ خانگی و بلدرچین و ... ایجاد و حجم قابل توجهی از بیکاری روستائیان را برطرف کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با کم رنگ خواندن استقبال‎ها در ایجاد تعاونی‎های مختلف تاکید کرد: باید با استفاده از بازارهای موجود و فرهنگسازی در این باره زمینه برای گرایش هر چه بیشتر اقشار مردم به حوزه تعاون فراهم شود.

فرشید تصریح کرد: تحقق واقعی سهم 25 درصدی حوزه تعاون در اقتصاد با حل بسیاری از مشکلات اقتصادی به عاملی مهم برای کاهش معضل بیکاری گسترده در شهرستان بروجرد درم ناطق شهری و روستایی تبدیل می‎شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وجود 700 تعاونی در شهرستان بروجرد اشاره و خاطر نشان کرد: در حال حاضر بخشی از این مجموع را تعاونی‎های غیر فعال تشکیل می‎دهند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد به شناسایی تعاونی‎های غیرفعال در بدنه حوزه تعاون این شهرستان اشاره و عنوان کرد: تقویت ارائه خدمات به تعاونی‎های فعال و پرهیز از اکتفا به آمار تعاونی‎های ثبت شده یکی از سیاست‎های کاری این اداره است.

فرشید احیا و تقویت حیات کاری بسیاری از تعاونی‎های غیر فعال و فعال را منوط به تقویت منابع مالی آنها و ارائه تسهیلات مورد نیاز در این راستا خواند و بیان کرد: البته با اتکا به توان علمی فارغ‎التحصیلان دانشگاهی و سرمایه‎های خرد مالی مردم می‎توان بسیاری از مشکلات حوزه تعاون این شهرستان را برطرف کرد.

وی تاکید کرد: با هدف تقویت هر چه بیشتر این بخش تسهیلاتی نیز به فعالان حوزه تعاون شهرستان بروجرد ارائه می‎شود، اما پرداخت آن برخورداری از برخی فاکتورها برای این منظور است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد استفاده از ظرفیت عظیم رسانه‎ها به منظور تقویت فرهنگ عمومی در حوزه تعاون را انکارناپذیر خواند و ادامه داد: فعالان عرصه اطلاع‎رسانی می‎توانند، نقش خوبی را در بارورسازی هر چه بهتر این فرهنگ ایفا کنند.