جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

گسترش فعالیت سایت‌های "شن و ماسه رودخانه‌ای" در لرستان ممنوع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

گسترش فعالیت سایت‌های "شن و ماسه رودخانه‌ای" در لرستان ممنوع می‌شود

گسترش فعالیت سایت‌های "شن و ماسه رودخانه‌ای" در لرستان ممنوع می‌شود

استاندار لرستان با بیان اینکه نسبت به افزایش مجوزهای معادن کوهی لرستان اقدام می‌شود، گفت: گسترش فعالیت سایت‌های شن و ماسه‌ رودخانه‌ای در استان لرستان ممنوع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد  در جمع خبرنگاران به برگزاری نود و سومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل اشاره کرد و اظهار داشت: جلسات ستاد تسهیل استان هر هفته روزهای شنبه و چهارشنبه‌ها در استان تشکیل می‌شود تا مشکلات واحدهای تولیدی با حضور دستگاه‌های اجرایی مطرح و برای رفع آن اقدام شود.

وی در رابطه با وضعیت سایت‌های شن و ماسه رودخانه‌ای و کوهی در لرستان افزود: امروز در جلسه ستاد تسهیل مقرر شد تا نسبت به افزایش مجوزهای معادن کوهی اقدام و گسترش معادن رودخانه‌ای ممنوع شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه سایت‌های شن و ماسه رودخانه‌ای  استان در بالادست سد احداث‌شده‌اند و دیگر آوردی برای مصالح ندارند، توسعه و مجوز دادن آن‌ها جز اینکه رژیم طبیعی رودخانه را به هم بزند نتیجه‌ای ندارد و به عبارتی بر هم خوردن رژیم طبیعی رودخانه متأسفانه چیزی جز خسارت ناشی از سیلاب در پی ندارد.

وی در رابطه با مشکلات مردم روستای کمندان ازنا نیز بیان کرد: برای بررسی مشکلات مردم این روستا در تهران جلسه‌ای برگزار و مشخص شد که حق با مردم است و درنهایت بحث جابه‌جایی مردم به پایین‌دست سد منتفی و برای جابه‌جایی به  بالادست سد موافقت شد.

بازوند معطلی 12 ساله مردم روستای کمندان را کار غیرمنطقی دانست و اظهار داشت: در این جلسه اصل موضوع بر این محور بود که ما بتوانیم 85 درصد روستا را جابه‌جا کنیم.

وی میزان طلب مردم روستای کمندان را 17 میلیارد تومان برشمرد و افزود: برای رفع مشکل مردم تقاضا شد یا پول آن‌ها را پرداخت کنند تا زودتر در بالادست مستقر شوند و یا گر اعتبار ندارند تعدیلی در سد ایجاد کنند.

استاندار لرستان عنوان کرد: ازآنجاکه این سد باهدف تأمین آب شرب دو شهرستان و بخش کشاورزی در دست احداث است در صورت تعدیل حجم سد در راستای کاهش مصرف کشاورزی کاهش پیدا می‌کند که در این راستا  مقررشده است تا یک ماه آینده مشاور نتیجه بررسی را به معاون وزیر نیرو ارائه دهد.