سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

یادواره‌های شهدا در محیط‌های دانشگاهی بروجرد برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره‌های شهدا در محیط‌های دانشگاهی بروجرد برگزار شود

یادواره‌های شهدا در محیط‌های دانشگاهی بروجرد برگزار شود

امام‌جمعه بروجرد گفت: یادواره‌های شهدا یکی از اقدامات فرهنگی مناسبی است که برگزاری آن بویژه در محیط‌های دانشگاهی ضرورت مضاعف دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: یکی از دستورالعمل‌های شورای فرهنگ عمومی شهرستان نام‌گذاری سال جدید است که بر اساس یک سنت حسنه همه‌ ساله در ابتدای سال این نام‌گذاری‌ها توسط رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این نام‌گذاری‌های صرفاً یک اقدام تشریفاتی و تبلیغاتی نیست افزود: این نام‌گذاری‌ها با توجه به اهدافی مشخص صورت گرفته و در حقیقت هدف‌گذاری سالانه‌ای که باید دولت و ملت در راستای تحقق آن تلاش کنند مشخص می‌شود.

امام‌جمعه بروجرد تقویت تولید داخلی را راهی برای حل مشکلات اقتصادی دانست و بیان کرد: با تقویت تولید داخلی می‌توان بر بحران اشتغال فائق آمده و رونق اقتصادی ایجاد کرد و در واقع تولید و اشتغال در گرو توجه و به‌کارکردهای اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: این‌ یک واقعیت است که اقتصاد کشور ما ضعیف است و دشمن همواره تلاش می‌کند با تمرکز بر روی نقاط ضعف به کشور فشار وارد کرده و آسیب رساند و ما را وادار به تسلیم کند بنابراین با تقویت اقتصاد مقاومتی که نقطه مورد هجوم دشمنان است می‌توان تحریم‌های اعمال‌ شده در سال‌های اخیر را پشت سر گذاشت.

ترابی با بیان اینکه مسئولان کشور در سال‌های اخیر در مقام سخنرانی به مقوله اقتصاد مقاومتی بسیار پرداخته‌اند عنوان کرد: در مقام عمل اقدامی انجام‌ نشده بنابراین مقام معظم رهبری بر روی اقدام عملی تأکید داشته‌اند.

وی با اشاره به لوازم موردنیاز تحقق شعار امسال خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی یکی از لوازم تحقق شعار امسال است چرا که اگر در حوزه فرهنگ به این بحث پرداخته نشود موفقیتی حاصل نشده و اهداف آن تحقق نمی‌یابد.

امام‌جمعه بروجرد ریشه مشکلات اقتصادی کشور را در ضعف فرهنگی دانست و گفت:  باید در حوزه فرهنگی با انجام اقدامات متناسب با آن کاری کرد که اقتصاد مقاومتی در مقام عمل تحقق یابد چرا که تا روحیه جهادی نباشد تلاش مضاعف اقتصادی صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم افزایش وجدان کاری در میان مسئولان عنوان کرد: ارتقاء کیفیت تولید محصولات داخلی و وطنی که متأسفانه امروز قابل‌ رقابت با نمونه‌های خارجی خود نیستند اقدامی فرهنگی است.

ترابی با بیان اینکه استفاده از محصولات داخلی استقلال کشور را حفظ می‌کند بیان کرد: این امر باید به‌ صورت فرهنگ در میان شهروندان نهادینه شود تا مصرف‌کنندگان با پرهیز از مصرف‌گرایی خارجی به استفاده از محصولات تولید داخل روی‌آورند که این امر نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی با اشاره به لزوم برگزاری یادواره‌های شهدا تصریح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدای دانشجو به پیشنهاد دانشگاه آزاد و زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا از ضروریات جامعه امروز است.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر لزوم برگزاری همایش‌های فرهنگی مناسب عنوان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از اقدامات فرهنگی مناسب است که در حال حاضر برگزاری آن به‌ویژه در محیط‌های دانشگاهی ضرورت مضاعف دارد.