جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

یادواره شهدای شرق لرستان به میزبانی دورود برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای شرق لرستان به میزبانی دورود برگزار شد

یادواره شهدای شرق لرستان به میزبانی دورود برگزار شد

یادوراه شهدای شرق استان شامل شهدای شهرستانهای دورود، بروجرد، الیگودرز و ازنا روز چهارشنبه، ۱۵ بهمن‌ماه در دورود برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، یادوراه شهدای شرق استان شامل شهدای شهرستانهای دورود، بروجرد، الیگودرز و ازنا در روز چهارشنبه، ۱۵ بهمن‌ماه در محل مصلی وحدت شهرستان دورود برگزار شد.

در این یادواره شهدا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدمیرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: راحتی آسایش امنیت و آزادی امروز ما مرهون ایثار گری عزیزان رزمنده دیروز ما است.

وی به نقش طلاب و روحانیون در دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و  افزود: در میان شهدا نقش شهدای روحانی بسیار برجسته است و در دوران دفاع مقدس نقش روحانیون و علما نقش اساسی بوده است.       

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: روحانیت در دوران دفاع مقدس به دوشکل حضور داشت یکی به‌صورت تبلیغی که مسئولیت حفظ معنویت جبه های جنگ را بر عهده داشته‌اند.

وی عنوان کرد: نقش دیگر روحانیون در دفاع مقدس حضور در سنگرهای دفاع بوده است و در سنگر های مقدم جبهه ها علما و روحانیون حضوری  برجسته داشته اند به نحوی که این قشر نسبت به دیگر اقشار جامعه شهدای بیشتری تقدیم نظام و اسلام کرده‌اند.

حجت‌الاسلام میرعمادی  گفت: امام شهدا و علما میراث‌های بزرگی برای ملت ایران بر جای گذاشته‌اند که تبعیت از رهبری استقامت و اخلاص از جمله این میراث‌ها است.

وی عنوان کرد: نخستین درس امام راحل اخلاص و قیام برای خدا بوده است زیرا امام خمینی(ره) برای احیای دین خدا قیام کرد و مردم نیز برای خدا فرزندانشان را به جبهه ها فرستادند و به همین دلیل این انقلاب پا برجا است.

امام جمعه خرم‌آباد به مذاکرات هسته‌ای اشاره و با بیان این‌که ملت ایران ذلت را قبول نمی‌کنند، گفت: ملت ایرات ننگ را قبول نمی‌کنند و زیر بار زور نمی‌روند زیرا امام به ما گفته است زیر بار زور نروید.

وی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: اگر 5+1 بخواهد در این مذاکرات هم زور بگویند مطمئن باشند این مذاکرات  به جایی نخواهند رسید و اینطور نیست که مردم ایران تسلیم زورگویی‌های آمریکا شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به این‌که ملت ایران تسلیم آمریکا نمی‌شوند، بیان کرد: اگر ایران می‌خواست تسلیم آمریکا شود 35 سال پیش که در این کشورصنعت بود، تکنولوژی، معنویت و آزادی نبود تسلیم می‌شد.

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: امروز کشور ایران روز به روز و با سرعت پیشرفت می‌کند و در بخش‌هایی از صنعت تکنولوژی و علم جز کشور های برتر دنیا است.

حجت‌الاسلا حقیان، امام جمعه دورود نیز در این مراسم گفت: یادوراه شهدای روحانی شرق استان لرستان در راستای تحقق آموزه‌های دینی و منویات رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن یاد شهدا برگزار شده است.

وی افزود: ما در شرق استان لرستان در شهرهای دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز در سال‌های دفاع مقدس 27 شهید روحانی تقدیم انقلاب و آرمانهای امام کرده‌ایم.

در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از خانواده‌های 27 شهید روحانی شرق استان تجلیل شد.