جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

یادواره شهدای فرهنگی شهرستان پلدختر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای فرهنگی شهرستان پلدختر برگزار شد

یادواره شهدای فرهنگی شهرستان پلدختر برگزار شد

هم‌زمان با دهه فجر یادواره ۹ شهید فرهنگی شهرستان پلدختر با حضور جمعی از مسئولان و معلمان در سالن اداره ارشاد پلدختر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین  محمد سوری در این آیین اظهار داشت: شهادت هنر مردان خداست و هیچ کار خوبی به اندازه شهادت نیست و  شهدای گرانقدر با نثار خون و جان شیرین خود درخت انقلاب را آبیاری و پایه‌های نظام را مستحکم کردند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای فرهنگی و تبریک دهه فجر، افزود: شهدا به ویژه شهدای فرهنگی حق بزرگی به گردن ما دارند، امروز ثمرات و برکات خون شهدا سبب شده تا این نظام الهی و اسلامی سرافرازانه در زمینه‌های مختلف خوش بدرخشد.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: شهدای فرهنگی عالم فرهنگی هستند و با علم و ایمان به سوی ابدیت پر کشیدند، معلمان در دوران دفاع مقدس قلم علم و دانش را بر زمین گذاشتند و اسلحه را به عنوان قلم خود انتخاب کردند.

وی عنوان کرد: شهیدان با انتخاب مسیر شهادت، بهترین راه را انتخاب کرده و امروز طبق آیه صریح قرآن کریم نزد پروردگار خود روزی می‌خورند.

سوری تصریح کرد: ایمان از بارزترین ویژگی‌های شهدا است و هر کاری که بخواهد ماندگار باشد، باید ایمان به خدا در کنارش قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: شهدا برجسته بودند و کار را به خاطر خدا انجام دادند و کسی که ادامه‌دهنده راه شهدا است، باید اخلاق را الگو خویش قرار دهد.

امام جمعه پلدختر توکل به خدا را یکی از صفات برجسته شهدا دانست و گفت: توکل صفتی است که هرکسی لیاقت آن را ندارد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از صفات شهدا سلحشوری آنها بود که باید گفت شهادت شهدا مثال‌زدنی نیست.

سوری ضمن تجلیل از شهدا و اهمیت برگزاری یادواره‌ها، عنوان کرد: برگزاری یادواره شهدا ابزار فرهنگ‌سازی برای تربیت جامعه و بهترین راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بهترین ظرفیت برای انتقال فرهنگ و آموزه‌های دفاع مقدس به مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان است.

نورالدین درمنان، فرماندار پلدختر نیز در این مراسم، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از رسالت‌های اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: برگزاری یادواره شهدا ادای دین کوچکی در حق آنها است زیرا امنیت، عزت، آسایش و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا است.

وی معلمان شهید را نماد تمدن شهرستان پلدختر دانست و افزود: اگر در عرصه داخلی و بین‌المللی حرفی برای گفتن داریم به برکت خون شهدا و امام شهدا است.

فرماندار پلدختر بر لزوم تأسی از سیره شهدا در جامعه تأکید و بیان کرد: ما باید به عنوان رهروان شهدا، ایثار و سیره این عزیزان را حفظ کنیم و در مسیر آنها گام برداریم و جامعه را با یاد و نام شهدا زنده نگه بداریم.

وی با بیان اینکه سکوت معلم رساترین است و او تلاش می‌کند و کمتر توقع دارد، عنوان کرد: معلم زیربنای توسعه است و معلمان اقشار توسعه‌یافته جامعه هستند.

درمنان تصریح کرد: معلم از فقر نمی‌نالد بلکه از فرق گلایه‌مند است پس مواظب باشیم بین آنها فرق ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: ما برای اینکه بتوانیم سرنوشت خویش را تعیین کنیم خیلی هزینه پرداخت کرده‌ایم که باید از این دستاورد حراست و حفاظت کنیم.

فرماندار پلدختر خطاب به مسئولان شهرستان پلدختر گفت: این جایگاه و امکانات متعلق به نظام است و نباید بر له و یا علیه کسی استفاده شود.

وی اظهار داشت: کسانی که خود را در معرض انتخاب قرار می‌دهند، ملاک مردم هستند و راه‌اندازی کارناوال‌ها به دور از اخلاق و جرم محسوب می‌شود.

درمنان با بیان اینکه ما در انتخابات بی‌طرف هستیم، افزود: آنچه مردم انتخاب کنند همان می‌شود و در دهه فجر مسئولان باید خدمات و عملکرد دولت را که همان دستاوردهای نظام هستند برای مردم بازگو کنند.   

علیرضا افتخاری، مدیر آموزش و پرورش پلدختر، معلمان را قافله‌ساران شهدا دانست و عنوان کرد: دهه فجر بهترین فرصت است که از رشادت‌ها و ایثارگری‌های همه شهدا و ایثارگران یاد کنیم زیرا همه هستی و افتخاراتی که امروز نصیب کشور ما می‌شود به خاطر جانفشانی و ایثار شهدای معظم است.

وی  با بیان اینکه شهدا جامعه انسانی را متحول کردند، بیان کرد: شهدا تنها قلب تاریخ نیستند بلکه خود تاریخ هستند و اگر این عزیزان نبودند تاریخ معنا و مفهومی نداشت.

در ادامه از 9  خانواده معظم شهدای فرهنگی با اهدای هدایای تجلیل شد.