رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

یادواره شهدای قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود

یادواره شهدای قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: یادواره شهدای قرآنی دی‌ماه در استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: یادواره‌های خوبی تاکنون در استان لرستان برگزارشده به‌طوری‌که یادواره شهدای روحانی و یادواره شهدای هیئات مذهبی و مداح به‌صورت باشکوه در استان لرستان برگزار شد.

وی افزود: در دی‌ماه امسال یادواره شهدای قرآنی در استان با همکاری بنیاد شهید، سپاه، ارتش و هرکدام از دستگاه‌ها که شهدای قرآنی دارند برگزار می‌شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان بابیان اینکه تاکنون 40 شهید قرآنی احصا شده است عنوان کرد: کتاب شهدای قرآنی در حال تدوین است و مستندی توسط صداوسیمای استان ساخته می‌شود.

وی بیان کرد: پس از برگزاری این یادواره سعی بر این است در منازل هرکدام از شهدای قرآنی جلسات قرآنی برگزار شود که 40 جلسه قرآن در 40 منزل شهید برگزار می‌شود.

منوچهر ططری سرپرست دانشگاه پیام نور استان لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تمامی مکان‌هایی که در این دانشگاه در دست‌ساخت است به اسم شهدا نام‌گذاری می‌شود.

وی افزود: سالن ورزشی چندمنظوره سلسله و خرم‌آباد به نام شهدای دانشجو و سالن ورزشی چندمنظوره شهرستان دورود به نام شهید ابراهیمی نام‌گذاری می‌شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان لرستان عنوان کرد: ساختمان آزمایشگاه مرکز الیگودرز و پردیس خرم‌آباد و سلسله به نام شهدای علم و فناوری و ساختمان اداری مرکز خرم‌آباد به نام شهید امیری نام‌گذاری می‌شود.