جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

یادواره شهدای مدافع حرم در استان لرستان برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره شهدای مدافع حرم در استان لرستان برگزار شد

یادواره شهدای مدافع حرم در استان لرستان برگزار شد

یادواره شهدای مدافع حرم در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سما استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد یادواره شهدای مدافع حرم ظهر امروز با حضور فرماندهان سپاه، مسئولان سیاسی، رئیس بسیج دانشجویی استان و ائمه جمعه شهرستان‌ها در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سما خرم‌آباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمدعلی حسین‌زاده آملی امام‌جمعه شهرستان دوره چگنی در این مراسم اظهار داشت: دو نوع عصمت داریم یکی انتصابی که از طرف ذات پروردگار است و دیگری اکتسابی که باید با سختی کشیدن انسان کسب شود.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم حق بزرگی بر گردن ما دارند و امنیت موجود کشور مرهون خون این شهدا است افزود: شهدای مدافع حرم امتیازهایی دارند که یکی از این امتیازها دفاع از حرم‌های اهل‌بیت و شهادت در این راه است که اگر شهدای حرم جلوی داعش را نمی‌گرفتند امروز باید داخل کشور با داعش می‌جنگیدیم.

امام‌جمعه دوره چگنی عنوان کرد: شهدای حرم حق بزرگی بر گردن همه مسئولان دارند و رئیس‌جمهور هر چه در مورد آن‌ها بگوید کم است چراکه شهدای حرم از افتخارات حوزه علمیه هستند، درواقع اولین شهید حرم از طلاب بوده است.

وی بیان کرد: تکلیف ما در مورد شهدای حرم روشن است و در جایگاه این شهدا نیز چنان‌که مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که در سوریه و عراق به شهادت می‌رسند مانند این است که در محضر اهل‌بیت و در کنار آن‌ها به شهادت رسیده‌اند.

حسین زاده آملی تصریح کرد: باید هدف و منزلت شهدا را قدر بدانیم و بدانیم که شهادت عروج و جاودانه به ابدیت پیوستن است؛ شهادت بالاترین ارزش و امتیازی است که انسان‌های ممتاز به آن رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر امروز باصلابت صحبت می‌کنیم و در امنیت هستیم به خاطر خون شهدای حرم است خاطرنشان کرد: هدف بعثت انبیا نشان دادن راه بهشت به مردم است و هدف شهید نیز حاکمیت، عدل و قسط در جامعه و تعهد و تخصص در اداره حکومت است.

امام‌جمعه دوره چگنی با عنوان اینکه هدف شهید رفع و دفع ظلم، فساد و تبعیض است گفت: هدف شهید حاکمیت دین و قانون است.