سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

یادواره ۱۷۶ شهید نهضت سوادآموزی کشور در بروجرد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یادواره ۱۷۶ شهید نهضت سوادآموزی کشور در بروجرد برگزار شد

یادواره ۱۷۶ شهید نهضت سوادآموزی کشور در بروجرد برگزار شد

یادواره ۱۷۶ شهید نهضت سوادآموزی کشور با کاشت ۱۷۶ اصله نهال به یاد شهدا در شهرستان بروجرد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، یادواره 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور با کاشت 176 اصله نهال در شهرستان بروجرد برگزار و در این آئین که با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی در اداره منابع طبیعی بروجرد برگزار شد شرکت‌کنندگان به لزوم پاسداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر دفاع مقدس تأکید کردند.

در این آئین که هم‌زمان با فرارسیدن روز درختکاری در این شهرستان برگزار شد به یاد هر شهید نهضت سوادآموزی کشور یک اصله نهال توسط شرکت‌کنندگان غرس شد.

داریوش عباسی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: به‌ منظور توسعه آگاهی‌های عمومی و تقویت حضور سوادآموزان در فعالیت‌های اجتماعی این مراسم برگزارشده است.

وی با اشاره به اهمیت درختکاری در دین مبین اسلام افزود: این برنامه با حضور در گلزار شهدای گمنام و تجدید میثاق و قرائت فاتحه به روح پرفتوح آن‌ها آغازشده و درنهایت با کاشت 176 اصله نهال در اراضی منابع طبیعی به پایان رسیده است.

ایران اسلامی در جریان هشت سال دفاع مقدس 176 شهید سوادآموز نهضت سوادآموزی درراه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

روز پانزدهم اسفندماه هر سال به‌ عنوان روز درختکاری نامیده شده تا فرصتی برای تجدید حیات ریه‌های تنفسی زمین با استفاده از کاشت انواع درختان مثمر و غیر مثمر باشد.