رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

یمن قربانی سیاست‌های منفعت‌طلبانه جوامع بین‌الملل است - نمایش محتوای خبر

 

 

یمن قربانی سیاست‌های منفعت‌طلبانه جوامع بین‌الملل است

یمن قربانی سیاست‌های منفعت‌طلبانه جوامع بین‌الملل است

حجت‌الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان خرم‌آباد در رابطه با جنایات بی‌رحمانه آل سعود در یمن، اظهار داشت: کشتار بی‌رحمانه، نسل‌کشی و نقض قوانین بین‌الملل در تخریب زیرساخت‌های ملت مظلوم یمن واقعاً مظلوم‌کشی وضعیف کشی است.

وی با اشاره به اینکه حمله عربستان به یمن لکه ننگینی بر چهره آل سعود است، افزود:‌ ملت بزرگ یمن قربانی سیاست‌های منفعت‌طلبانه جوامع بین‌الملل و کشورهای منطقه است و بدون تردید شکست متجاوزان به یمن حتمی است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: یمن به خاطر ایمان مردم، خستگی‌ناپذیری، توانمندی، ساماندهی نظامی و ظرفیت قوی که در ارتش مردمی انصار الله وجود دارد به‌طور یقین ارتش اجاره‌ای آل سعود را شکست می‌دهد.

وی بابیان اینکه بیش از نیمی از ارتش آل سعود را پاکستان،افغانستان و بنگلادش تشکیل می‌دهد، بیان کرد: با این ارتش اجاره‌ای باید در سلامت عقل فرماندهان مسئولان سیاسی عربستان تردید کرد، به‌طور یقین و به فضل الهی شکست می‌خورد.

متقی نیا با اشاره به‌روز ملی فناوری هسته‌ای و مذاکراتی که در این زمینه در حال اتفاق است، تصریح کرد: این مذاکرات هسته‌ای از اول بر اساس تحریم‌های ناجوانمردانه، ظالمانه و غیرقانونی شکل گرفت.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به پشتوانه عظیم ملت و مقام معظم رهبری از گروه مذاکره‌کننده، افزود: پشتوانه گروه مذاکره‌کننده ایران به درون کشور برمی‌گشت.

وی با اشاره به اینکه غرب به دنبال محکوم کردن ایران از امکانات و ظرفیت‌های بین‌المللی بوده، اظهار داشت: یکی از راه‌ها غرب این بود که از درون کشور ایران فناوری علوم را و از بیرون ظرفیت‌های بین‌المللی را  بگیرند و در مذاکرات این اهداف را دنبال می‌کرد.

متقی نیا عنوان کرد: در بیانیه صادر شده مذاکرات هسته‌ای در شب گذشته سه ماه فرصت است تا بیانیه به یک الزام بین‌المللی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: با بیان بیانیه مذاکرات هسته‌ای، ریاست جمهوری ایران در اطلاعیه‌ای تأیید صلح‌آمیز بودن هسته‌ای کشور، قبول حق غنی‌سازی، اصل غنی‌سازی، ادامه توسعه کاری در فوردو، نطنز و اراک، خاتمه یافتن تحریم‌ها، لغو کلیه قطعنامه‌ها، اقتدار ایران و ایرانی در سطوح بین‌المللی را از دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای بیان کرد.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد ضمن تقدیر تشکر از گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای بیان کرد: گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در یک تلاش و نبرد نفس‌گیر نرم و با پشتوانه خوب زحمات زیادی کشیدند.

وی گفت: امیدواریم در سه ماهی که برای نگارش فرصت هست با هشیاری، توجه، سیاست‌گذاری تلاش بیشتر آنچه حق ملت و مورد نظر مقام معظم رهبری ایران است اتفاق بیفتد.

متقی نیا تصریح کرد: حضرت علی (ع) می‌فرماید مردم به سمتی که اهل‌بیت پیامبر(ص) نشان می‌دهند حرکت کنند و قدم به‌جای قدم اهل‌بیت (ع) بگذارند.

وی افزود: حضرت علی (ع) در این خطبه می‌فرماید اگر مردم از اهل‌بیت (ع) پیشی بگیرند گمراه و اگر عقب بمانند نابود می‌شوند این عقربه جهت‌نما برای حرکت سیاسی اجتماعی است که نگاه مردم به ولی باشد چراکه سبب تقوای سیاسی جمعی و فردی می‌شود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: تأکید به موضوع شعار سال «همدلی وهم زبانی» شعار نیست بلکه خواسته و مطالبه مقام معظم رهبری است.

وی بیان کرد: همدلی یعنی اینکه انسان به رشدی از شعور برسد تا بتواند دیگران را درک کند، خود را به‌جای آن‌ها بگذارد و در عمق قضاوت کند بنابراین همدلی با این معنا انصاف تعبیر می‌شود.

متقی نیا ولایت، حفظ نظام و زمینه‌سازی را محور و کانون همدلی دانست و افزود: در راستای زمینه‌سازی اگر بخواهیم رقابت سالمی داشته باشیم باید محور همدلی باشد.

وی گفت: نام‌گذاری‌های اصلاح اقتصاد، اصلاح نظام سازی در کشور، اشتغال آفرینی، اقتدار ملی، همبستگی عمومی، حماسه سیاسی اقتصادی، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت جهادی از طرف مقام معظم رهبری همان مطالباتی است که می‌تواند محور همدلی وهم زبانی باشد.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به سالروز وفات حضرت ام‌البنین مادر حضرت ابوالفضل (ع)، روز ملی تکریم از مادران وهمسران شهدان، خاطرنشان کرد: مادران و همسران شهدان در این راه دو نقش عمده داشتند به‌طوری‌که مادر در شهیدپروری آن‌چنان تربیت کرد که شهیدش به خدا پیوست.

وی در رابطه با نقش دوم مادران و همسران  شهدا، افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری صبوری در ادامه راه شهیدان کمتر از شهادت نیست.