جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

یکصد و شصت متسابق در مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن دانشجویان به رقابت می‌پردازند - نمایش محتوای خبر

 

 

یکصد و شصت متسابق در مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن دانشجویان به رقابت می‌پردازند

یکصد و شصت متسابق در مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن دانشجویان به رقابت می‌پردازند

مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن دانشجویان با شرکت ۱۶۰ نفر در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل و حفظ اردیبهشت ماه امسال به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

وحیده صالحی، کارشناس قرآنی و کارشناس خانه‌های فرهنگ خواهران دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، در رابطه با برگزاری جشنواره قرآنی دانشجویان گفت: استان لرستان اردیبهشتماه امسال میزبان مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن و عترت دانشجویان است.

وی افزود: این جشنواره هر ساله بین دانشجویان 25 دانشگاه منطقه دو کشور برگزار می‌شود که در سال‌جاری 5 دانشگاه میزبان مرحله منطقه‌ای این مسابقات هستند.

صالحی ادامه داد: دانشگاه یزد، شهید بهشتی تهران، شهید باهنر کرمان، گلستان و لرستان میزبان مرحله منطقه‌ای این جشنواره قرآن و عترت دانشجویی هستند.

وی با یادآوری این‌که مرحله دانشگاهی این جشنواره طی بهمن‌ماه 93 در سراسر کشور برگزار شده است، و منتخبان مرحله منطقه‌ای نیز به مرحله کشوری که تیرماه امسال برگزار می‌شود، راه می‌یابند، اضافه کرد: این جشنواره در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ 5، 10 و 20 جزء و کل قرآن برگزار می‌شود.

کارشناس قرآنی دانشگاه لرستان گفت: 160 نفر از دانشجویان بانو و آقا در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل شرکت می‌کنند و در رشته حفظ نیز افرادی که از امتحان وزارت علوم نمره قبولی را دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند.

یادآور می‌شود، مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن و عترت دانشجویان طی اردیبهشت‌ماه امسال به مدت سه روز در دانشگاه لرستان برگزار خواهد شد.