رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

یکی از اساسی‌ترین مشکل کشور تصادفات جاده‌ای است - نمایش محتوای خبر

 

 

یکی از اساسی‌ترین مشکل کشور تصادفات جاده‌ای است

یکی از اساسی‌ترین مشکل کشور تصادفات جاده‌ای است

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکل کشور تصادفات جاده‌ای است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ایرج عبدی صبح امروز در جلسه انتخاب هیأت امنای جمعیت ایمنی راه‌های لرستان که با حضور استاندار و جمعی از تشکل‌های مردمی برگزار شد، گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکل امروز کشور تصادفات جاده‌ای است که با آمار و ارقام می‌توانیم تا حدودی این تصادفات را کاهش دهیم.

وی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت‌های مردم باعث می‌شود که بسیاری از مشکلات در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه راه‌ها برطرف شود.

عبدی خاطرنشان کرد: باید با آمار و ارقام تلاش کنیم که مشکلات راه‌های استان شناسایی و پتانسیل‌های موجود در این بخش را مشخص کنیم تا با توان مردم بتوانیم این مشکلات را برطرف و از پتانسیل‌ها استفاده شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی گفت: باید علت تصادفات را در محورهای مختلف استان لرستان شناسایی و مدیریت شود و مشخص شود در کدام محور آمار تصادفات را داریم تا بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های مختلف آن محور را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر تصادف فوتی خسارت‌های زیادی به کشور وارد می‌کند، عنوان کرد: طبق آمارهای سال‌های 82 و 83 به ازای هر تصادف فوتی 500 میلیون تومان خسارت به جامعه وارد می‌شد.

عبدی تصریح کرد: آمار تصادفات نسبت به استانداردهای جهانی در کشور بالاست و نیاز است که توجه جدی به این امر مهم شود هر چند در برنامه پنجم توسعه دولت اقداماتی در راستای نحوه برخورد با مصدومان در بیمارستان‌ها تجهیز آمبولانس‌ها و آموزش نیروهای امدادی صورت گرفته است.

این نماینده مجلس یادآور شد: نقاط حادثه‌خیز در استان لرستان باید شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام شود.