رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای تعطیل است - نمایش محتوای خبر

 

 

یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای تعطیل است

یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای تعطیل است

استان لرستان گفت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمآباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه مدیران عامل بانکهای لرستان با شهرکهای صنعتی این استان اظهار کرد: مدیران عامل بانکهای لرستان باید تلاش کنند، طرحهای تملک خود را که تاکنون تعطیل بودهاند، فعال و در اختیار سرمایهگذاران قرار دهند.

وی عنوان کرد: از این ظرفیتها باید استفاده شود و بانکهای عامل استان با رایزنی با مرکز واحدهای تعطیل زیرمجموعه خود را به هلدینگهای زیرمجموعههای بانکهای کشور واگذار کنند، زیرا استان لرستان استانی با آمار بالای بیکاری است، از این‌رو باید از همه ظرفیتهای استان برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال استفاده شود.

استاندار لرستان تاکید کرد: این جلسه باید 29 بهمن ماه امسال برگزار شود و بانکها بعد از یک ماه باید حداقل نیمی از این طرحها را تعیین و تکلیف کنند.

بازوند از معاون برنامهریزی استانداری لرستان خواست در جلسه آینده رئیس کانون کارشناسان استان، دادستان خرمآباد و رئیس بازرسی کل استان را دعوت کند، تا وضعت واحدهای موجود در لرستان زیرمجموعه بانکهای استان تعیین و تکلیف شوند.

این مسئول از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس اتاق بازرگانی خرم‏‌آباد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان و مدیرعامل شرکتهای شهرکهای صنعتی لرستان خواست، نسبت به واگذاری واحدهای تعطیلی زیرمجموعه بانکهای استان به سرمایهگذاران اقدام و این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند.

استاندار لرستان از مدیرعامل بانک ملی لرستان خواست، طرحهای تعطیل زیر مجموعه این بانک را به هلدینگ اقتصادی خود در کشور که بیش از 120 شرکت زیرمجموعه دارد، واگذار کند، تا بخشی از مشکلات واحدهای تعطیلی زیر مجموعه این بانک حل شود.

بازوند خاطرنشان کرد: واحدهای که قابل استفاده نیستند، بانکها لیست آنها را به استانداری این استان اعلام کنند، تا آنها را به سایر دستگاهها مانند هلال احمر و شهرداری واگذار کنیم.