جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

یکی از عوامل پیشگیری از جرم، امر به معروف و نهی از منکر است - نمایش محتوای خبر

 

 

یکی از عوامل پیشگیری از جرم، امر به معروف و نهی از منکر است

یکی از عوامل پیشگیری از جرم، امر به معروف و نهی از منکر است

رئیس دادگستری پلدختر گفت: یکی از عوامل پیشگیری از جرم امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، بیژن سوری عصر روز جمعه به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر در جمع مردم شهرستان پلدختر در مسجد جامع این شهرستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه اسلام و قرآن جایگاه ویژه‌ای دارد و آمران به معروف و ناهیان به منکر هم‌ردیف با پیامبران و امامان هستند.

وی‌ افزود: وظایف و شرایط آمران امر به معروف و نهی از منکر در قانون مصوب سال 1394 مشخص شده، آنها باید اهل عمل و با تقوا، عالم به موضوع و خیرخواه جامعه و منافع نظام جمهوری اسلامی باشند.

این مسئول یادآور شد: یکی از عوامل پیشگیری از جرم امر به معروف و نهی از منکر است از این راه می‌توان جرم را کاهش داد و مردم را نسبت به عواقب موادمخدر و دخانیات آگاه کرد.

رئیس دادگستری شهرستان پلدختر با اشاره به زیان‌های موادمخدر و دخانیات افزود: سالانه هشت تا 10 هزار میلیارد تومان هزینه مصرف و درمان مصرف‌کنندگان سیگار و قلیان می‌شود، این وظیفه ماست که جوانان را به امر به معروف و نهی از منکر آگاه کنیم.

وی عنوان کرد: در قرآن‌کریم به این اشاره شده است که گروهی از شما باید امر به معروف و نهی از منکر کنید، پس وظیفه داریم که جامعه را از نظر پزشکی، سیاسی و اجتماعی از مسائل آگاه کنیم.

این مسئول با توجه به نزدیکی دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که قصد دارند در انتخابات مجلس آینده در این شهرستان کاندید شوند، باید قانون را رعایت کنند.