جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

یکی از ویژگی‌های شهدای مدافع حرم جبهه‌شناسی و زمان‌شناسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

یکی از ویژگی‌های شهدای مدافع حرم جبهه‌شناسی و زمان‌شناسی است

یکی از ویژگی‌های شهدای مدافع حرم جبهه‌شناسی و زمان‌شناسی است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: یکی از ویژگی‌های شهدای مدافع حرم جبهه‌شناسی، زمان‌شناسی و حضور به موقع بر اساس تکلیف بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله میرعمادی صبح امروز در یادواره شهدای مدافع حرم در خرم‌آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم اظهار داشت: خداوند در قرآن انسان‌ها را به دسته‌های مومن، مشرک و منافق، متقی، فاسد، فاجر، صادق و راستگو، دروغگو، مسلمان و کافر تقسیم کرده است.

وی عنوان کرد: چرا خداوند این تقسیم‌بندی را در قرآن دارد، در جای دیگر قرآن انسان‌ها را شکور و ناسپاس، باتقوا و بی‌حیا دانسته که اساس این تقسیم‌بندی‌ها چیزی جز ولایت‌پذیری نیست به همین جهت است که به اولیاء الله و اولیاء الشیطان تقسیم کرده است.

میرعمادی تصریح کرد: اولین شاخص حزب خدا بودن ولایت ولایت‌پذیری است که بصیرت تضمین‌کننده، آینده ابدی انسان‌ها است و بصیرت قطب نمایی است که حرکتی صحیح را به ما نشان می‌دهد و شهدا جزو این دسته بوده‌اند.

امام جمعه خرم‌آباد یادآورشد: بصیرت در ولایت‌پذیری مهم است و ولایت‌پذیرها بصیرت دارند، بی‌بصیرتی یعنی تحت ولایت شیطان قرار گرفتن، ولی بصیرت یعنی ولایت خدا را پذیرفتن و آن ادراک باطنی است که انسان به سوی باطل نرود و بر حق پافشاری کند.

وی افزود: بصیرت و ولایت دو معیار برای طی کردن مسیر حق و حقانیت و تشخیص حق و باطل و تمیز دادن بین صادق و دروغگو و حق و باطل هستند.

میرعمادی اظهار داشت: بصیرت نیاز اصلی و مهمترین رکن سعادت انسان است، شهدای ما چنین بودند و در مسیر حق ایستادگی و استقامت به خرج دادند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: اگر می‌خواهیم ولایت‌پذیری خود را نشان دهیم، این راه را شهدا به ما نشان داده‌اند، جبهه‌شناسی و جریان‌شناسی شرط داشتن بصیرت است، اگر جبهه را درست شناختیم، فرق نمی‌کند که در داخل وطن و خارج آن در مقابل دشمن بایستیم.

میرعمادی اظهار داشت: همه گرفتاری‌های انسان‌ها به خاطر عدم شناخت جریان‌ها بوده است، ریشه جریان‌ها، افکار و اندیشه آنها باید نمایان شود، عدم شناخت جریان‌ها آن‌گونه مصیبتی را بر اسلام وارد می‌کند که ولی خدا خانه‌نشین می‌شود.

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: بی‌بصیرتی موجب می‌شود که دشمن مانند موریانه در دل برخی افراد جا خوش کند و دشمن در جامعه نفوذ کند، از این‌رو عدم شناخت جریان‌ها موجب می‌شود که دشمن به خوبی درک نشود و دشمن را دوست و دوست را دشمن تلقی کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: یکی از ویژگی‌های شهدای مدافع حرم جبهه‌شناسی، زمان‌شناسی و حضور به موقع بر اساس تکلیف بوده است.

وی افزود: امروز تکلیف ما چیست، امروز ما در برابر جوانی که در برابر داعش قرار گرفت تا من و شما راحت باشیم، چه پاسخی داریم، اگر برخلاف شهدا عمل کنیم، آیا به شهدا خنجر نزدیم، ما و شما چه پاسخی در نزد خدا داریم که شهید کجباف و شمسه از زن و زندگی و پدر و مادر گذشتند تا ما در این مسند قدرت قرار بگیریم و چنان قدرت‌طلب باشیم که به هر ترفندی بخواهیم به قدرت برسیم.

میرعمادی افزود: چه جوابی داریم، آنها بر اساس تکلیف عمل کردند و ما شعار ولایت‌مداری دادیم، اما هتاکان و فتنه‌گران را در خودمان جا دادیم، ولایت در دل و جان این مردم جای دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ما به دنبال این هستیم که مرحله دوم انتخابات را باشکوه برگزار کنیم، ما به دنبال امنیت انتخابات هستیم.

وی افزود: بچه‌های مومن، متدین و انقلابی جز خدا چیزی در ذهن آنها نیست در شهدا چیزی جز خدا نبوده است، بیاییم درس بگیریم، ولایت‌مداری خود را ثابت کنیم، بیاییم پرچمی را که شهدا برافراشته‌اند، همچنان زنده نگه داریم.

یادواره شهدای مدافع حرم گرامیداشت سردار شهید هادی کجباف و ماشالله شمسه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.