رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی در محور مواصلاتی پلدختر واژگون شد - نمایش محتوای خبر

 

 

یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی در محور مواصلاتی پلدختر واژگون شد

یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی در محور مواصلاتی پلدختر واژگون شد

مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان لرستان گفت: یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان پلدختر دچار سانحه و واژگون شد و مقادیری از سوخت این تانکر روانه رودخانه کشکان شد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اعلام این خبر اظهار داشت: شامگاه جمعه یک تانکر که حامل 24 هزار لیتر نفت کوره بوده در منطقه عمومی افرینه واقع در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان پلدختر دچار سانحه و پس از آن واژگون شده و مقادیری از سوخت آن به درون رودخانه کشکان راه یافته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه با ورود به‌‌موقع نیروهای حفاظتی سد خاکی در این منطقه احداث شده و از ورود بیش‌ از حد مواد سوختی به درون رودخانه کشکان جلوگیری شده است.

مدیرکل سازمان محیط زیست استان لرستان افزود: بررسی‌ها به‌منظور برآورد میزان خسارت‌های اولیه واردشده به منطقه محیط زیست حفاظت‌شده توسط نیروهای حاضر در منطقه با همکاری شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در دست انجام است که به‌محض تعیین آن به اطلاع می‌رسد.

حوزه آبریز کشکان بخش مهمی از سرشاخه‌های پرآب رودخانه کرخه را تشکیل می‌دهد و حدود یک‌سوم خاک لرستان را در بر می‌گیرد و شهرستان‌های خرم‌آباد، کوهدشت، الشتر و پلدختر در داخل آن قرار دارند.