جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

یک میلیون نفر عضو تعاونی های لرستان هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیون نفر عضو تعاونی های لرستان هستند

یک میلیون نفر عضو تعاونی های لرستان هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در تعاونی های این استان عضویت دارند .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع کارشناسان تعاون این اداره کل در سخنانی با اشاره به فعالیت تعاونی های لرستان اظهار داشت: هم اکنون بیش از پنج هزار و ۳۰۰ تعاونی ثبت شده در لرستان وجود دارد.

وی ادامه داد: از این تعداد چهار هزار و ۶۰۰ تعاونی فعال و یا نیمه فعال هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه یکی از سیاستهای اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آسیب شناسی در حوزه تعاونی ها است عنوان کرد: در این راستا بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته متناسب با نوع فعالیتشان اقدام به رفع مسائل و مشکلات آنها در استان خواهیم کرد.

آشتاب با بیان اینکه از مجموع پنج هزار و ۳۰۰ تعاونی ثبت شده در لرستان چهار هزار و ۶۰۰ مورد فعال و نیمه فعال هستند گفت: این امر نیز به این دلیل بوده که برخی از این تعاونی ها مانند تعاونی های مسکن دوره فعالیتشان تمام شده است.

وی به تعداد اعضای تعاونی های لرستان اشاره کرد و گفت: در مجموع بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر عضو تعاونی های سطح استان هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان یادآور شد: از این تعداد بیش از ۳۰ هزار نفر در تعاونی های تولیدی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.