رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند

یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند

رئیس دانشگاه آزاد در بروجرد گفت: بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حمید میرزاده ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از کلینیک دندانپزشکی این شهرستان اظهار داشت: در طول 2 سال از استقرار دولت تدبیر و امید علاوه بر ایجاد نشاط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و به‌ویژه علمی در کشور، در سایه تدبیر برنامه‌ها و جدیت دولت اقدامات قابل قبولی انجام شده است.

وی با بیان مهم‌ترین دستاوردهای دولت در حوزه‌های مختلف افزود: دو دستاورد شاخص در این دولت به چشم می‌خورد که یکی دستاورد در عرصه سلامت و بهداشت است که سبب رضایت خاطر مردم شده و دستاورد دیگر در حوزه بررسی متن توافقات هسته‌ای موسوم به برجام است.

رئیس دانشگاه آزاد عنوان کرد: تدابیر اندیشیده شد و صلابت مقام معظم رهبری و حضور مردم و توانایی‌های علمی و دیپلماتیک تیم مذاکره‌کننده ایران پرچم کشور را در میان ابرقدرت‌های جهانی و 200 کشور دنیا برافراشته که این مهم مرهون صلابت مقام معظم رهبری و دانش هسته‌ای است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امروز یکی از دانشگاه‌های موثر در عرصه‌های پژوهشی، علمی و فرهنگی است، تصریح کرد: بیش از 400 واحد این دانشگاه در سراسر کشور فعال است که نزدیک 37 درصد آموزش عالی کشور بر عهده دانشگاه آزد است.

میرزاده با اشاره به اینکه هم اینک بیش از یک میلیون و 700 هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در کشور با زیر بنایی بیش از 11 میلیون مترمربع و با حدود 20 میلیون مترمربع فضاهای مسقف و باز بیش از 50 درصد فارغ‌التحصیلان کشور را بنا بر شهادت مرکز آمار ایران در روند نتیجه سرشماری سال 90، به خود اختصاص داده است.

وی اقدام مرکز دانشگاهی شهرستان بروجرد را اقدامی بزرگ و مؤثر خواند و گفت: اقدام مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور تأثیر مهمی در رونق زمینه‌های مختلف داشته است که نمونه این اقدامات در واحد دانشگاهی بروجرد مشاهده می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه در کل استان لرستان تا به حال نزدیک به 130 هزار نفر فارغ‌التحصیل این دانشگاه در عرصه‌های مدیریتی، تولیدی و اجتماعی مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در عرصه آموزش عالی به‌ ویژه در حوزه پزشکی براساس نیاز مردم توسعه لازم انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال 92 بیش از 29 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد در رشته‌های پزشکی پذیرفته شدند، اظهار داشت: در سال 93 این تعداد به 9 هزار و 200 نفر کاهش داده شد که این مهم به منظور رعایت استانداردهای لازم آموزشی انجام گرفت.