جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

۱۰۰۰ صنف آلاینده به خارج از شهر خرم‌آباد انتقال یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰۰ صنف آلاینده به خارج از شهر خرم‌آباد انتقال یافت

۱۰۰۰ صنف آلاینده به خارج از شهر خرم‌آباد انتقال یافت

شهردار خرم‌آباد گفت: ۱۰۰۰ صنف آلاینده با حمایت دستگاه قضایی استان به خارج از شهر انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند روز شنبه در جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان که در سالن جلسات دادگستری استان برگزار شد اظهارداشت: با همکاری دستگاه قضایی استان لرستان حدود 300 هکتار از اراضی دولتی خرم‌آباد مانند زمین پارک آبشار طلایی، پارک بلوط ،کاسیت و اراضی کوهپایه‌ای از دست زمین خواران خارج شد.

وی با بیان اینکه این رفع تصرف‌ها امیدواری و انقلابی در دل مردم ایجاد کرده است، افزود: خوشبختانه امروز ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر خرم‌آباد به صفر رسیده و داستان رشوه‌گیری در بحث ساخت و سازهای غیرمجاز وجود ندارد.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به اینکه 35 ملک غیرمجاز در محله اسدآبادی تخریب شده است، عنوان کرد: با شدت گرفتن نظارت بر قراردادهای شهرداری و جلوگیری از ساخت و سازهای حاشیه رودخانه امروز کسی جرات نمی‌کند به حاشیه رودخانه‌ها نزدیک شود.

وی بیان کرد: با همکاری دستگاه قضایی در حوزه تخریب زوائد شهری خوب عمل شد به طوری که پله‌های داخل معابر شهری تخریب، خودپردازهای در حریم معابر جمع‌آوری و رفع خطر از دیوارهای مخروبه شهر انجام شد.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: با حمایت رئیس کل دادگستری لرستان و دادستان خرم‌آباد هزار صنف آلاینده به خارج از شهر انتقال یافت.

وی به مناسب سازی زیر ساختی برخی از محلات شهر خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: در منطقه اسد آبادی با اجرای عملیات روشنایی معابر، آسفالت معابر، تخریب بافت های فرسوده و ساخت و سازهای غیرمجاز ارزش املاک 30 درصد افزایش یافته و در منطقه فلک الدین نیز نیز با اجرای این اقدامات ارزش املاک 40 درصد افزایش یافت به طوری که ارزش هر یک متر زمین در این منطقه از 300 هزار تومان  به  600 تا 700 هزار تومان افزایش یافته است.