جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

۱۰۰ برنامه فرهنگی هفته دفاع مقدس در استان لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ برنامه فرهنگی هفته دفاع مقدس در استان لرستان برگزار می‌شود

۱۰۰ برنامه فرهنگی هفته دفاع مقدس در استان لرستان برگزار می‌شود

معاون سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: ۱۰۰ برنامه فرهنگی، به‌مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس در استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ علی حسین پازدار ظهر روز یکشنبه در نشست خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی است تا ایثار و فداکاری مردم شریف ایران در دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی یاد کنیم و در این میان مردم لرستان با پیشتازی خالصانه در دفاع مقدس به شایستگی نقش خود را در حفاظت از ارزش‌ها ایفا کردند.

وی افزود: در تقویم جمهوری اسلامی ایران از 31 شهریور به مدت هفت روز، بنام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده و هرساله در این هفته، آیین تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس برگزار می‌شود و این پیام به گوش دشمن رسانده می‌شود که مردم ما همواره بر سر آرمان‌های خود ایستادگی می‌کنند و به آن‌ها پایبندند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان دفاع مقدس را حادثه بزرگ تاریخی و رویدادی کم‌نظیر دانست و عنوان کرد: در این هفته در قالب رژه نیروهای مسلح، اقتدار، انسجام و  انضباط نیروهای مسلح ایران به‌‌نمایش گذاشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس تدبیر ستاد کل نیروهای مسلح کشور، مسئولیت برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس یک سال برعهده ارتش است و یک سال به سپاه واگذار می‌شود که امسال در کشور مجری برنامه‌های هفته دفاع مقدس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و در استان لرستان نیز مسئولیت اجرا، تنظیم و هماهنگی این برنامه‌ها با سپاه حضرت ابوالفضل(ع) است.

پازدار رژه نیروهای مسلح را مهم‌ترین برنامه شاخص سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در هفته دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: 31 شهریور، رژه مقتدرانه یگان‌های نظامی و انتظامی و بسیجیان در مرکز استان و شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: همزمان با رژه نیروهای مسلح در مرکز استان و شهرستان بروجرد، در سایر شهرستان‌های استان نیز رژه موتوری توسط بسیجیان و نیروهای خودجوش مردم که با یک سازوکار تعریف شده و منسجم طراحی شده، برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: یکی از تجربیات موفق سپاه در سال‌های اخیر، بازسازی یکی از عملیات‌های دفاع مقدس برای انتقال هنرمندانه فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بوده است که این برنامه امسال در شهرستان الیگودرز برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه دفاع مقدس همراه با بازسازی عملیات نصر4 که رزمندگان لرستانی نقش تعیین کننده‌ای در آن داشته‌اند، یکم مهر به مدت هفت شب در شهرستان الیگودرز برگزار می‌شود که این برنامه‌های سال‌های پیش در مرکز استان و شهرستان بروجرد برگزار شده بود.

سرهنگ پازدار برپایی بیمارستان صحرایی با حضور پزشکان متخصص را از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان الیگودرز دانست و عنوان کرد: امسال هم از طرف سپاه و هم از طرف یگان‌های نظامی و انتظامی، تیم‌های امدادی، خدماتی و درمانی در هفته دفاع مقدس به سراسر استان اعزام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری پیاده‌روی خانوادگی نیروهای مسلح و همه اقشار مردم در سوم مهر، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای استان در دوم مهر، سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و دیدار فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح مرکز استان با نماینده ولی‌فقیه لرستان و دیدار مسئولان نیروهای مسلح هر شهرستان با امام جمعه همان شهرستان، از دیگر برنامه‌هایی است که برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه 100 برنامه برای هفته دفاع مقدس لرستان در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در استان اجرای 100 برنامه پیش‌بینی شده که 30 برنامه آن مربوط به مرکز استان است.

وی بیان کرد: پنجم مهر ماه، گردهمایی بزرگ  پیشکسوتان، بازنشستگان دفاع مقدس، یگان‌های نظامی و انتظامی و بسیجیان استان با حضور جانشین سازمان بسیج در مرکز استان برگزار می‌شود.

سرهنگ پازدار گفت: سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) تداعی‌گر خاطرات شهداست، از این جهت که در دوران دفاع مقدس، محلی برای آموزش و اعزام رزمندگان به جبهه‌های جنگ بوده، بنابراین در محل درب ورودی این پادگان، ایستگاه صلواتی برگزار می‌شود تا با ایجاد حال و هوای دفاع مقدس، یادآور خاطرات جنگ برای پیشکسوتان و نیز تلنگری برای قشر جوان باشد، که این رویداد عظیم تاریخی را فراموش نکنند.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های سپاه در هفته دفاع مقدس می‌توان به نواختن زنگ مقاومت در مدارس، اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس و دانشگاه‌های استان و برگزاری همایش «تبیین نقش اصناف و بازاریان در دفاع مقدس» در مرکز استان و شرکت سازمان‌های نظامی و انتظامی در نماز جمعه اشاره کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اجرای برنامه«آبروی کوچه‌ها،  افتخار محله»، عنوان کرد: امسال برنامه‌ریزی شده که در منازل یا کوچه‌های شهدا با حضور افراد همان محله و کوچه‌های اطراف، برنامه‌هایی برای بزرگداشت یاد و خاطره شهدا برگزار شود تا سبک کلیشه‌ای دیدار چند مسئول با خانواده شهدا پرهیز شود و افراد بیشتری بتوانند در این برنامه شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: به‌منظور تجلیل از سربازانی که در دفاع مقدس نقش داشته و امروز نیز در نیروهای مسلح مشغول به خدمت هستند، در هفته دفاع مقدس امسال این سربازان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.