رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

۱۰۰ میلیارد تومان قیر یارانه‌ای برای روکش آسفالت راه‌های لرستان دریافت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ میلیارد تومان قیر یارانه‌ای برای روکش آسفالت راه‌های لرستان دریافت شد

۱۰۰ میلیارد تومان قیر یارانه‌ای برای روکش آسفالت راه‌های لرستان دریافت شد

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: در زمینهٔ روکش آسفالت در سال گذشته و امسال ۱۰۰ میلیارد تومان قیر یارانه‌ای از وزارت راه و شهرسازی برای استان لرستان دریافت کردیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شهرام ملکی در جلسه کارگروه ایمنی حمل‌ونقل و سوانح رانندگی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تحلیل‌هایی که در زمینهٔ تصادفات انجام شد، دارای نقاط قوت و ضعفی است.

وی افزود: در حوزه راه و شهرسازی اقداماتی که ما بایستی در زمینهٔ کاهش تصادفات انجام دهیم، بحث روکش آسفالت، ایجاد روشنایی، چهار خطه کردن راه‌ها و به‌ویژه جدا کردن باندهای رفت‌وبرگشت با اجرای نیوجرسی و یا گارد ریل است و از لحاظ عملکردی در سطح کشور حرف‌هایی برای گفتن داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان بیان کرد: در زمینهٔ روکش آسفالت در سال گذشته و امسال 100 میلیارد تومان قیر یارانه‌ای از وزارت راه و شهرسازی برای استان دریافت کردیم، یعنی امسال که کل ظرفیت وزارت راه و شهرسازی دو میلیون تن است ما جز استان‌های برتری هستیم که از این ظرفیت استفاده می‌کنیم و دلیل آن این است که به جاده‌ها به‌عنوان سرمایه نگاه می‌کنیم و به دنبال ایجاد یک جاده مطمئن و ایمن برای رانندگان هستیم.

وی عنوان کرد: اگر به آسفالت رسیدگی نکنیم در همان دست‌اندازها و چاله‌ها حوادثی مانند واژگونی اتفاق می‌افتد و یا زمانی که شانه جاده مشکل داشته باشد ایجاد سانحه می‌کند.

ملکی تصریح کرد: در این جلسات صحبت‌هایی می‌شود که بدون اعتبار نمی‌توان کاری کرد و اگر قرار است از سیستم دستی به سیستم جدید تغییر وضعیت دهیم با 100 میلیون و 200 میلیون نمی‌شود کاری انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه نصب یک هزار و 800 دوربین حداقل با فاصله 20 کیلومتر در هر مسیر در سطح کشور به‌عنوان هدف در نظر گرفته‌شده که سازمان حمل‌ونقل پایانه‌ها و راه و شهرسازی کشور مقداری از این را محقق می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: درخواست می‌کنیم بخشی از اعتبارت ستاد حوادث را نیز به این موضوع اختصاص یابد چراکه کنترل تلفات جانی بخشی از حوادث محسوب می‌شود و حوادث فقط در پل ساختن و اتفاقات طبیعی نیست.

وی با اشاره به این‌که بیشترین تصادفات ما در 30 کیلومتر ورودی شهرها است، افزود: ما آمادگی داریم 20، 30 یا حتی 50 درصد از کار را تعهدی انجام دهیم و هدف‌گذاری انجام شود.

ملکی با بیان این‌که نقش صداوسیما باید در این زمینه پررنگ‌تر باشد، تصریح کرد: هر اداره در طول ماه سه دقیقه زمان برای دادن گزارش دارد که در مجموع یک هزار و 200 ساعت برنامه در صداوسیما راجع به دستگاه‌های مختلف تولید می‌شود و در بخشی از آن به مسائل اجتماعی می‌پردازند و در خانواده‌ها باید این مسائل مطرح شود و در قالب برنامه‌های اجتماعی نیز می‌توان به فرهنگ‌سازی در این زمینه پرداخت.