رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

۱۰۰ هزار مربی زن در رشته‌های مختلف ورزشی در کشور فعالیت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۰ هزار مربی زن در رشته‌های مختلف ورزشی در کشور فعالیت می‌کنند

۱۰۰ هزار مربی زن در رشته‌های مختلف ورزشی در کشور فعالیت می‌کنند

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان گفت: ۱۰۰ هزار مربی زن در رشته‌های مختلف ورزشی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ربابه شهریان در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه‌های حضور بانوان در رشته‌های ورزشی مختلف گسترش‌ یافته و بانوان ورزشکار ایران اسلامی‌ توانستند با حجاب اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی حضور درخشانی داشته باشند.

وی با بیان اینکه حضور بانوان در میادین ورزش بین‌المللی ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران را به دنیا صادر کرده است، افزود: حضور فعال و موفقیت‌آمیز بانوان محجبه ورزشکار در رقابت‌های بین‌المللی زنان مسلمان دیگر کشورهای اسلامی را به حضور در عرصه ورزش بین‌المللی باحجاب کامل اسلامی ترغیب کرده است.

معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان بابیان اینکه در حال حاضر 100 هزار مربی زن در رشته‌های مختلف ورزشی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: حضور 60 هزار بانوی داور باحجاب کامل در رقابت‌های داخلی و خارجی در صدور ارزش‌های انقلاب به دیگر کشورهای دنیا تأثیر به‌سزایی دارد.

وی با اشاره به محدودیت فعالیت‌های ورزشی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور بیان کرد: بانوان ورزشکار ایرانی هم‌اکنون در 45 رشته ورزشی فعالیت مستمر و درخشانی داشته و توانسته‌اند سکوهای افتخار داخلی و خارجی را فتح کنند.

شهریان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ورزش بانوان تصریح کرد: سیاست‌های مقام معظم رهبری در خصوص ورزش بانوان به‌عنوان میزان عملکرد در این حوزه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی به نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: با ترغیب بانوان و مادران به سمت‌ و سوی ورزش می‌توان جامعه‌ای بانشاط و پویا و با کمترین آسیب اجتماعی ساخت.