رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

۱۰۱۹ طرح تولیدی لرستان تسهیلات دریافت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۱۹ طرح تولیدی لرستان تسهیلات دریافت می‌کنند

۱۰۱۹ طرح تولیدی لرستان تسهیلات دریافت می‌کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: پرداخت تسهیلات به ۱۰۱۹ فقره طرح تولیدی با مبلغ ۷۸۵ میلیارد تومان در کارگروه استانی ستاد تسهیل مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا صفی خانی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: گزارش رونق تولید بنا به سنوات گذشته و بررسی وضعیت ارائه تسهیلات به طرح‌های گردشگری  از محل ستاد تسهیل دو موضوعی است که در این جلسه مطرح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه ثبت‌نام در بهین‌یاب بسته‌شده است افزود: سامانه کاملاً بسته اعلام شد و فقط طرح‌های داخل سامانه هماهنگ قابل‌بررسی است اما ثبت‌نام جدیدی که تکمیل نشدند وارد سامانه هماهنگ نمی‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: در گزارشی که امروز از سامانه گرفتیم خروجی پرداخت ما 83 فقره با مبلغ  دو هزار و 767 میلیارد ریال، انباشت عقد قرارداد 239 فقره با مبلغ یک هزار و 768 میلیارد ریال است و خروجی بازگردانی‌ها 154 فقره به مبلغ 599 میلیارد 619 ریال از سامانه خارج‌شده است.

وی با اشاره به اینکه 543 فقره با مبلغ دو هزار و 809 میلیون ریال انباشت ارجاع به شعبه داشتیم عنوان کرد: یک هزار و 19 فقره با مبلغ 785 میلیارد تومان کل خروجی مصوبی که کارگروه استانی داشته است؛ با جمع‌بندی انباشت عقد قرارداد و خروجی پرداخت از تعداد تعهد ما که 304 فقره طرح و پروژه حدود 420 میلیارد تومان می‌رسد محقق می‌شود که بیشتر از تعهد ماست و از انباشت کارگروه‌های استانی حدود هزار و 168 فقره باقی‌مانده است.

صفی‌خانی تصریح کرد: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید خروجی پرداخت‌ها را درزمینهٔ افزایش اشتغال و ظرفیت کنترل کنند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از این تعداد طرح‌ها در بانک کشاورزی است که بانک کشاورزی کشور نامه‌ای را به همه شعب استانی ابلاغ کرده که بحث منابع و مصارف را مطرح می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: براساس آمار و اطلاعات سامانه از بانک‌ها لرستان یکی از استان‌های برتر در بحث رونق تولید بوده و حفظ جایگاه مهم بوده و از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی نیز است.

وی با اشاره به اینکه اولویت در دولت بحث اقتصاد مقاومتی است افزود: اولویت اول استان لرستان اقتصاد مقاومتی  در خصوص بحث پرونده‌ها است که در زمینهٔ ارزیابی انتظار داریم پرداخت‌های مستقیم را اطلاع‌رسانی کنند.