جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

۱۰۴ روستای لرستان فاقد آب آشامیدنی است‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۴ روستای لرستان فاقد آب آشامیدنی است‌

۱۰۴ روستای لرستان فاقد آب آشامیدنی است‌

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: ۱۰۴ روستا در لرستان فاقد آب آشامیدنی است که آب‌رسانی به این روستاها نیازمند ۲۷ میلیارد تومان اعتبار است.

علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: 2 هزار و 861 روستا در سطح استان وجود دارد که برای 1955 روستا عملیات آب‌رسانی انجام‌شده است.

وی افزود: یک‌هزار و 561 روستای بالای 20 خانوار در استان وجود دارد که یک‌هزار و 475 روستا آب‌رسانی شده‌اند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی لرستان عنوان کرد: 104 روستا در لرستان فاقد آب آشامیدنی است و از این تعداد 85 روستا با تانکر آب‌رسانی می‌شوند که 27 میلیارد تومان اعتبار جهت آب‌رسانی به این روستاها نیاز است.

وی بیان کرد: شاخص بهره‌مندی آب آشامیدنی روستاها سال گذشته در لرستان 80.7 درصد و این رقم در کشور 78.6 درصد بوده است.

کاکاوند تصریح کرد: برای تبدیل روستاهای سطح 2 به سطح 1، 65 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: 536 ‌پروژه نیمه‌تمام در زمینه آب‌رسانی وجود دارد که تا سال 95 در سطح استان 526 مورد آن به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی لرستان در زمینه فاضلاب روستایی، گفت: قرار شد در برنامه چهارم توسعه شاخص بهره‌مندی روستاها از فاضلاب هشت درصد باشد که به دلیل کمبود اعتبار این امر محقق نشد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 49 روستای بالای 200 خانوار موردمطالعه قرارگرفته‌اند و چهار پروژه عملیاتی با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان در حال انجام است که طی امسال دو پروژه در شهرستان خرم‌آباد و دورود به بهره‌برداری می‌رسد.