رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

۱۰۸ طرح تولیدی در استان لرستان تسهیلات دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۰۸ طرح تولیدی در استان لرستان تسهیلات دریافت کردند

۱۰۸ طرح تولیدی در استان لرستان تسهیلات دریافت کردند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: خروجی پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی به ۱۰۸ فقره با مبلغ بالای ۲۹۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمدرضا صفی خانی در  جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: خروجی پرداخت ما به واحدهای تولیدی به 108 فقره با مبلغ بالای 290 میلیارد تومان رسیده و با آماری که امروز از سامانه رونق استان گرفتیم لرستان رتبه اول  با 290 میلیارد تومان ثبت در سامانه  دارد.

وی افزود: تعداد پرداختی ما چهار تا افزایش پیدا کرده  و در مجموع سامانه دهم شده‌ایم اما مستقیم 47 واحد با 14 میلیارد تومان هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: در بحث انباشت انعقاد قرار داد 224 پروژه با مبلغ 163 میلیارد و 700 میلیون تومان است که اگر به  پرداخت تبدیل  شود تعهد بالای 304 واحد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انباشت ارجاع به شعبه 503 فقره با  251 میلیارد تومان بوده است، عنوان کرد: در این دو هفته از 58 واحد به 108 واحد رسیده‌ایم و اگر انباشت قرار داد خالی شود کل تعهد ما انجام می‌شود.

صفی خانی بیان کرد: 63 طرح جهاد کشاورزی داریم که کارهای کارشناسی آن با مبلغ 26 میلیارد و 390 میلیون تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه استان لرستان 2 هزار و 271 مورد ثبت نام‌های نهایی  در سامانه دارد عنوان کرد: با این آمار رتبه یازدهم را در کشور داریم که استان‌های فارس و اصفهان بالاترین رتبه را در  ثبت نام نهایی داشته‌اند.

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان لرستان در رابطه با رسیدگی به واحدهای تملک شده گفت: در برخی جاها خط قرمزهایی داریم مانند واحدهای بروجرد و تملیکی که در واحدهای بزرگ بروجرد وجود دارد که باید در شرایطی تملیک شود که مدیریت آن نیز عوض شود.