رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

۱۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی با ۳۶۷ میلیاردتومان سرمایه‌گذاری در لرستان به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی با ۳۶۷ میلیاردتومان سرمایه‌گذاری در لرستان به بهره‌برداری رسید

۱۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی با ۳۶۷ میلیاردتومان سرمایه‌گذاری در لرستان به بهره‌برداری رسید

رئیس سازمان برنامه و بودجه لرستان گفت: ۱۱۲ پروژه اقتصاد مقاومتی تا پایان آذرماه امسال با ۳۶۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان لرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی هادی‌چگنی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: 663 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان لرستان باید اجرایی شود که بنا بود تا پایان آذرماه امسال 99 پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: در قالب برنامه نیپا بنا شد تا پایان آذرماه 99 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان لرستان به بهره‌برداری برسد که تاکنون 112 پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه لرستان عنوان کرد: برای اجرای این 112 پروژه 367 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و سه هزار و 503 نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

وی بابیان اینکه توسعه صادرات از اقدامات مهم اقتصاد‌مقاومتی استان است تصریح کرد: در برنامه‌ای که بر‌اساس طرح نیپا تدوین‌شده بنا بود توسعه صادرات استان لرستان سالانه 12 درصد رشد داشته باشد.

هادی‌چگنی گفت: در شش ماه نخست امسال بنا بود 40 درصد از کل این برنامه تا پایان آذرماه محقق شود به‌طوری‌که در این زمان 179 میلیون دلار صادرات داشته باشیم.