رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

۱۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تحقق سند اشتغال استان لرستان تصویب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تحقق سند اشتغال استان لرستان تصویب شد

۱۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تحقق سند اشتغال استان لرستان تصویب شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان گفت: برای تحقق سند اشتغال استان ۱۱۴۰ میلیارد تومان مصوب شده که تاکنون ۲۹۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، مهرداد غضنفری در  جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: آخرین پرداختی ما در مجموع تسهیلاتی که در استان پرداخت شده دو هزار و  200 میلیارد تومان است که رقمی بی‌سابقه است.

وی افزود:  هزار و 140 میلیارد تومان هم در قالب ستاد اشتغال قرار می‌گیرد که از این رقم 290 میلیارد در سامانه نشسته و 14 میلیارد مستقیم به بانک‌ها داده شده است یعنی فاصله 900 میلیارد تومانی است که دیگر استان‌ها از این بهره می‌برند و در چارچوب رونق تولید گنجانده‌اند هم آثار  محتوایی آن را می‌بینند و هم آثار شکلی آن را می‌بینند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان بیان کرد: بانک‌ها نیز می‌توانند این فاصله را از طریق دبیرخانه‌ها پیگیرشوند به عنوان پرداخت مستقیم در جهت رونق تولید بروند و به نفع خود بانک‌ها نیز هست.

وی عنوان کرد: آنچه که در سال گدشته توسط بانک‌های دولتی پرداخت شده در کل 600 میلیارد تومان بوده که با رقم امسال قابل مقایسه نیست و در سند اشتعال بانک‌های دولتی 92 درصد  طلب خود را دریافت کردند برخلاف بانک‌های خصوصی که این رقم بسیار پایین است.

غضنفری گفت: باید آنچه که در چهارچوب و معیارهای  اقتصاد مقاومتی می‌گنجد را در پرداخت مستقیم  در سامانه وارد کنید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان خاطر نشان کرد: هزار و 148 واحد را  از  دو هزا ر و 200 میلیارد جدا کردیم یعنی در راستای اشتعال استفاده کردیم.

وی افزود: در نامه‌ای از سوی بانک مرکزی ابلاغیه  دادند که قید منابع و مصارف را در نظر نگیرید و رونق تولید را در اولویت قرار دهند؛ در ارزیابی ستاد تسهیل در مرداد ماه  از نظر مصوبات و اجرایی مصوبات لرستان رتبه نخست را در کشور کسب کرد.

غضنفری عنوان کرد: مصوبه‌ای ابتدای سال داشتیم که بانکها 84 واحد تملک شده را در برنامه‌ای زمان بندی شده احیا کنند و یک مصوبه داشتیم که بانک‌ها این رویه را متوقف کنند  و در این راستا ما  باید به دنبال راه کار باشیم که به دیگر مشکلات استان اضافه نشود  که در این راستا نیز نشست ویژه‌ای با بانک‌های مربوطه بگذاریم  و به دنبال این باشیم که واحدی را احیا کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با اشاره با اینکه حداقل 30میلیارد تومان هزینه کنید که 100 نفر اشتغال زایی داشته باشید گفت: ما به  دنبال این هستیم که واحد های اقتصادی را تقویت کنیم.

وی افزود: فلسفه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید رفع مشکلات پیش روی واحدهای مشکل دار است.