رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

۱۲۲۰ نفر از دانشجویان لرستان به اردوی جهادی اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۲۰ نفر از دانشجویان لرستان به اردوی جهادی اعزام می‌شوند

۱۲۲۰ نفر از دانشجویان لرستان به اردوی جهادی اعزام می‌شوند

مسئول سازندگی و کارآمدی بسیج دانشجویی لرستان گفت: ۱۲۲۰ نفر از دانشجویان لرستان از ۵ مرداد تا ۳۱ شهریورماه به اردوی جهادی اعزام می‌شوند.

جعفر بارانی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در چند روز گذشته 120 نفر از دانشجویان لرستان جهت انجام کارهای عمرانی ازجمله راهگشایی و شن‌ریزی 16 کیلومتر از روستاها به بخش بشارت شهرستان الیگودرز اعزام شدند و تا 13 مرداد در این مناطق حضور دارند.

وی افزود: دانشجویان اعزامی در قالب گروهای پزشکی، دامپزشکی، آموزش مهارت و سوادآموزی و برگزاری کلاس‌های حمایت از تولید ازجمله تولید لبنیات، دام و گوشت در حیطه اقتصاد مقاومتی فعالیت دارند.

مسئول سازندگی و کارآمدی بسیج دانشجویی لرستان بابیان اینکه کارهای فرهنگی نیز توسط گروه اعزامی انجام می‌شود، عنوان کرد: کارهای فرهنگی ازجمله مشاوره خانواده، سبک زندگی اسلامی و برگزاری نماز جماعت در کل روستاها انجام می‌شود.

وی بیان کرد: دو گروه تخصصی پزشکی در قالب 100 نفر از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه بقیه‌الله تهران به روستای «زشت قلایی» که یکی از محروم‌ترین روستاهای شهرستان سلسله است اعزام‌شده که برای انجام خدمات در این روستا حدود 120 میلیون تومان اعتبار به همراه دارند.

بارانی بیرانوند با بیان اینکه فردا 85 نفر از دانشجویان به بخش میربگ جنوبی شهرستان دلفان اعزام می‌شود، تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تهران به استان لرستان اعزام و در بحث آب‌رسانی به شهرستان دلفان فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از پنجم مرداد تا 31 شهریورماه هزار و 220 نفر از دانشجویان جهت خدمت‌رسانی در سایر زمینه‌ها در بخش‌های محروم استان ازجمله بخش‌های ویسیان، بیرانشهر، سپیددشت، ازنا سگوند، ضرونی، گراب و هومیان کوهدشت، بخش قلایی سلسله، میربگ جنوبی دلفان، بخش مرکزی بروجرد، بخش مرکزی دورود، امامزاده محمدحسن الیگودرز و روستاهای حومه شهر خرم‌آباد اعزام می‌شوند.