رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

۱۲۹۱ بیمار خاص لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۲۹۱ بیمار خاص لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

۱۲۹۱ بیمار خاص لرستانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۱۲۹۱ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت است که به شکل رایگان از خدمات درمانی استفاده می‌کنند.

مریم آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در سطح لرستان 110 مرکز بهداشتی درمانی با حدود 650 هزار نفر بیمه‌شده در روستاها وجود دارد.

وی افزود: خدمات در سطح بستری و سرپایی در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و مراکز تشخیصی درمانی به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود و هیچ محدودیتی برای پذیرش بیمه‌شدگان وجود ندارد.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان عنوان کرد: برای جذب و دسترسی آسان مردم به دفترچه‌های بیمه، دفاتر پیشخوان از 11 به 20 دفتر افزایش یافت.

وی بیان کرد: در سطح استان هزار و 291 بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت است که به شکل رایگان از خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

آزادی تصریح کرد: در سال 93 اقدامات خوبی در زمینهٔ دندانپزشکی برای کودکان زیر 14 سال  و خانم‌های باردار در سطح یک روستایی در تعهد بیمه سلامت قرار گرفت.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان خاطرنشان کرد: 180 قلم دارو برای بیماران خاص، 20 قلم داروی نازایی و برنامه ترک اعتیاد در تعهد پوشش بیمه سلامت قرار گرفت.

وی گفت: اقلام دارویی گران‌قیمت برای بیماران خاص، شیمی‌درمانی و صعب‌العلاج سال 93 در تعهد قرار گرفت تا پرداخت از جیب مردم به حداقل برسد.

ارائه خدمات شیمی درمانی و خدمات رادیوتراپی در مراکز دولتی به شکل رایگان انجام می‌شود و در بیمارستان‌های خصوصی، براساس تعرفه‌های دولتی خدمات رایگان ارائه می‌شود.