جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

۱۳۵ نفر از نیروهای شهرداری بروجرد اخراج شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۳۵ نفر از نیروهای شهرداری بروجرد اخراج شدند

۱۳۵ نفر از نیروهای شهرداری بروجرد اخراج شدند

عضو شورای شهر بروجرد گفت: شهرداری بروجرد صبح روز دوشنبه اقدام به اخراج ۱۳۵ نفر از نیروهای خود کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، شهرداری بروجرد پس‌ از آنکه در سال‌های اخیر با به‌کارگیری بیش‌ازحد نیاز نیروی کار در بخش‌های مختلف با بحران پرداخت حقوق مواجه شد صبح امروز در اقدامی عجولانه دست به اخراج 135 کارگر خود در بخش‌های مختلف کارمندی و کارگری زد تا به‌زعم خود دستورات بازرسان وزارت کشور مبنی بر تعدیل نیرو در این نهاد را اجرایی کند حال‌آنکه صحت این ادعا بر کسی مشخص نیست.

این اقدام شهرداری بروجرد در حالی اذهان عمومی را با سؤالاتی بی‌جواب مواجه ساخت که از 1700 نیروی این نهاد حدود 300 تن در آستانه بازنشستگی قرار داشته و یا از حد بازنشستگی گذشته‌اند اما شهرداری برای بازنشسته کردن آن‌ها اقدامی نکرده و همچنان ترجیح می‌دهد مشکلات خود را با اخراج نیروهای بدون سفارش، جوان و تحصیل‌کرده رفع‌ورجوع کند.

ناصر مرادی عضو شورای شهر بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: شهرداری بروجرد صبح امروز اقدام به اخراج و فسخ قرارداد حدود 135 نیروی کار خود در بخش‌های مختلف از بین 1700 کارگر خودکرده است.

وی با اشاره به حضور بازرسان وزارت کشور و بازرسی آن‌ها از شهرداری بروجرد و اخطار آن‌ها نسبت به ازدیاد نیرو در این نهاد افزود: مدیران شهرداری بروجرد در توجیه این اقدام خود دستور بازرسان ویژه وزارت کشور را علت این اقدام خود اعلام کردند درحالی‌که صحت‌وسقم ادعای آن‌ها مبنی بر اخراج این تعداد از نیروهای کار از سوی وزارت کشور مشخص نیست.

عضو شورای شهر بروجرد بیان کرد: اغلب نیروهای اخراج شده دارای سابقه کار کمتر از هفت سال هستند و دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و از نیروهای جوان، پویا و تازه‌کار هستند که اخراج آن‌ها هیچ‌گونه توجیهی ندارد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که شهرداری بروجرد حدود 250 کارگر در آستانه بازنشستگی دارد این نهاد به‌جای اینکه اقدامی برای بازنشسته کردن این تعداد از نیروی کار مضاعف کند اقدام به اخراج نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده خودکرده است که سبب افزایش بیکاری در این شهرستان می‌شود.

وی بابیان اینکه این اقدام شهرداری بروجرد به‌هیچ‌عنوان صحیح نیست، گفت: کارگران اخراج شده شهرداری بروجرد تهدید کرده‌اند در صورت بی‌اعتنایی به درخواست آن‌ها مبنی بر بازگشت به کار در مقابل شورای شهر تجمع کرده و مانع برگزاری همایش تشکل‌های مردم‌نهاد در این شهرستان می‌شوند.

عضو شورای شهر بروجرد بیان کرد: همایش تشکل‌های مردم‌نهاد قرار است توسط یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در انتهای هفته جاری برگزار شود که هنوز هم منابع تأمین هزینه‌های کلی برگزاری این همایش مشخص نیست.