جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

۱۳ میلیارد ریال به توسعه ورزش پلدختر اختصاص می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۳ میلیارد ریال به توسعه ورزش پلدختر اختصاص می‌یابد

۱۳ میلیارد ریال به توسعه ورزش پلدختر اختصاص می‌یابد

رئیس اداره ورزش و جوانان پلدختر گفت: اعتباری معادل ۱۳ میلیارد ریال برای ورزش این شهرستان به تصویب رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، علی محمد نورعلی‌وند در شورای ورزش شهرستان پلدختر اظهار داشت: اعتباری معادل 13 میلیارد ریال برای ورزش این شهرستان به تصویب رسیده است.

وی افزود: از این مبلغ  هشت میلیارد و 500 میلیون ریال برای پروژه استخر شنا، دو میلیارد ریال زمین چمن معمولان، یک میلیارد و 500 میلیون ریال سالن ورزشی افرینه، 300 میلیون ریال تجهیز سالن کشتی جهت بدن‌سازی و حدود 200 میلیون ریال جهت تعمیر و تجهیز اداره ورزش مصوب شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان پلدختر عنوان کرد: مبلغ 400 میلیون ریال جهت تعمیر و تجهیزخوابگاه و سالن‌های ورزشی سطح شهرستان پلدختر اختصاص یافته به طوری که 400 تخته تشک، بالشت، پتو، موکت خریداری و مبلغ 150 میلیون ریال صرف خرید  25 تخت دو نفره برای تجهیز خوابگاه هزینه شده است.

وی بیان کرد: تمام تجهیزات لازم پروژه استخر شنای پلدختر خریداری شده و تا کنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نورعلی‌وند با بیان اینکه شهرستان پلدختر تنها از یک زمین چمن برخوردار است، خاطرنشان کرد: اعتباری برای زمین چمن شهر معمولان به مبلغ دو میلیارد ریال مصوب شده که از مسئولان استانی انتظار می‌رود نسبت به احداث زمین چمن شماره دو شهر پلدختر اقدام کنند.

وی تصریح کرد: بیشتر سالن‌های ورزشی این شهرستان فرسوده هستند و نیاز به بازسازی دارند به همین خاطر پاسخگوی خیل علاقه‌مندان به ورزش نیستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان پلدختر گفت: ورزشکاران زیادی در این خطه وجود دارند که دارای مقام جهانی و کشوری هستند مانند محمد مهرابی، فرشاد بلفکه، محمد دانیالی، میلاد تیموری، میرکاظم فریدونی، حبیب حسنوند، حسن باجلوند که برای تشویق جوانان و ورزشکاران این شهرستان باید تلاش بیشتری انجام و به ورزشکاران بیشتر رسیدگی شود.

وی بیان کرد: شهرستان پلدختر 36 هیئت ورزشی دارد که از این تعداد 20 هیئت فعال است و پنج هزار ورزشکار غیرسازمان‌یافته و یک هزار و 100 نفر ورزشکار سازمان‌یافته دارد.

نورعلی‌وند اظهار داشت: عمده مشکلات اداره ورزش و جوانان شهرستان پلدختر مسائل مالی است که این اداره حتی وسیله نقلیه برای جابه‌جایی ندارد و سالن‌های ورزشی مانند ساختمان اداری، سالن رزمی فرسوده و از رده خارج شده‌اند وتجهیزات کامل ندارند.

وی افزود: هیئت‌های ورزشی مردم‌نهاد هستند و مردم بنیه مالی ندارند و عدم خیر و اسپانسر سبب وارد شدن فشار مالی زیاد به هیئت‌ها شده است.