رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

۱۴۰ میلیارد تومان برای توسعه گازرسانی استان لرستان هزینه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۰ میلیارد تومان برای توسعه گازرسانی استان لرستان هزینه می‌شود

۱۴۰ میلیارد تومان برای توسعه گازرسانی استان لرستان هزینه می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان با بیان اینکه ۸۸ درصد جمعیت استان لرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند گفت: ۱۴۰ میلیارد تومان برای توسعه گاز رسانی لرستان هزینه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حشمت الله شمس خرم‌آبادی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه گاز رسانی به 150 روستای استان لرستان که در روستای رباط خرم‌آباد برگزار شد اظهارداشت: طی چند سال اخیر شاهد تحول عظیمی در صنعت گاز کشور بوده‌ایم و امروز گاز به عنوان محور توسعه زیر ساخت‌های کشور مطرح است.

وی افزود: امروز گازرسانی به 150 روستای استان لرستان با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی گازرسانی به 207 روستا نیزآغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان عنوان کرد:حدود 140 میلیارد تومان از طرف شرکت ملی گاز ایران و از منابع شرکت گاز برای توسعه گازرسانی استان هزینه شده و در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه حدود 71 درصد از جمعیت روستایی استان از نعمت گاز استفاده می‌کنند بیان کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا سال آینده بالای 80 درصد از جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

شمس خرم‌آبادی گفت: 99 درصد جمعیت شهری استان و 88 درصد جمعیت کل استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند که تا سال آینده این میزان به 90 درصد می رسد.

وی تصریح کرد: سال آینده دو شهر دورود و ازنا به شهر سبز تبدیل می شود و احتمال می‌رود شهر بروجرد نیز به شهر سبز تبدیل شود.