رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

۱۴۰ میلیون دلار کالا از استان لرستان صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۰ میلیون دلار کالا از استان لرستان صادر شد

۱۴۰ میلیون دلار کالا از استان لرستان صادر شد

استاندار لرستان گفت: ۱۴۰ میلیون دلار کالا در هشت‌ماهه امسال از استان لرستان صادر شد که ۳۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه افتتاح صندوق بیمه سرمایه‌گذاری می‌تواند گام بزرگی برای توسعه معادن استان لرستان باشد، اظهار داشت: راه‌اندازی این صندوق می‌تواند در راستای برطرف‌‌کردن چالش‌های پیش‌روی معادن استان جهت بهره‌برداری مؤثر باشد.

وی افزود: معادن استان لرستان ظرفیت بزرگی هستند ولی به‌علت مشکلات و موانعی که پیش رو دارند هنوز نتوانسته‌ایم از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری دومین صندوقی است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد عنوان کرد: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در راستای معادن استان به‌کار گرفته می‌شود که راه‌اندازی این صندوق تا حدودی مشکلات بهره‌برداران و کسانی که در  این راستا سرمایه‌گذاری می‌کنند را کاهش می‌دهد.

وی در راستای صادرات غیرنفتی استان لرستان بیان کرد: در هشت‌ماهه سال 94 حدود 103 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم که در هشت‌ماهه سال 95 به 140 میلیون دلار رسیده و حدود 36 درصد رشد را نشان می‌دهد.

بازوند تصریح کرد: مطابق برنامه‌ای که داریم باید 159 میلیون دلار صادرات داشته باشیم که از 140 میلیون دلار تا 159 میلیون دلار حدود 19 میلیون دلار  نسبت به برنامه عقب هستیم.

وی گفت: در چهار ماهه باقی مانده از سال می‌توانیم کسری که در صادرات داشته‌ایم را جبران کنیم و از طرفی اتاق بارگانی استان نیز باید تعهدات خود را برای صادرات به عراق عملیاتی کند.