رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

۱۴۵۰ مأموریت فوریت پزشکی در لرستان انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۵۰ مأموریت فوریت پزشکی در لرستان انجام شد

۱۴۵۰ مأموریت فوریت پزشکی در لرستان انجام شد

رئیس مرکز مدیریت حوادث پزشکی لرستان گفت: ۱۴۵۰ مأموریت فوریت پزشکی از آغاز تعطیلات نوروز تا روز نهم ‌فروردین در لرستان انجام شد که از این تعداد ۴۴۰‌ مأموریت ترافیکی و ۹۹۱‌ مورد غیر ترافیکی بوده است.

حسینعلی رفاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت:‌ ‌‌در تمام ایام تعطیلات نوروز 56‌ پایگاه اورژانس جاده‌ای و شهری در سطح استان آماده خدمت‌رسانی به مردم است که از این تعداد 20‌ پایگاه شهری و 36 مورد جاده‌ای است.

وی افزود: در این ایام یک پایگاه اتوبوس آمبولانس، یک پایگاه اورژانس هوایی و یک آمبولانس ریلی در منطقه سپیددشت تنگ هفت فعال است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث پزشکی لرستان عنوان کرد: اورژانس 115‌ لرستان از آغاز تعطیلات نوروز تا روز نهم ‌فروردین حدود هزار و 450‌ مأموریت انجام داده که از این تعداد 440‌ مأموریت ترافیکی و 991‌ مورد غیر ترافیکی بوده است.

وی در رابطه با تعداد مراجعان پایگاه سلامت نوروزی بیان کرد: تاکنون به بیش از دو هزار و 270‌ نفر از مسافران نوروزی خدمات ارائه‌شده است.

رفاهی خاطرنشان کرد: هشت پایگاه سلامت نوروزی در سطح استان خدمات اولیه بهداشتی درمانی به مسافران نوروزی ارائه می‌دهند.

وی تصریح کرد: ایام نوروز یک پایگاه سلامت نوروزی در پادگان شهید بهشتی خرم‌آباد برای خدمات‌رسانی به زائران رهیان نور راه‌اندازی شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث پزشکی لرستان اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های استان مراکز اورژانس لرستان تا پایان تعطیلات نوروزی آمادگی کاملی برای انجام مأموریت‌ها دارد.

وی گفت: به مردم توصیه می‌شود هنگام تماس با اورژانس به پرسش‌های کارشناس 115‌ خوب و کامل پاسخ بدهند و تا رسیدن آمبولانس توصیه‌های کارشناس 115 را به‌کار گیرند.

رفاهی افزود: به مردم توصیه می‌شود هنگام مشاهده صحنه تصادف از ازدحام در محل بپرهیزند و راه را برای نیروهای حوادث و امدادی باز کنند.

وی عنوان کرد: خدمات اورژانس 115 خدمات پیش بیمارستانی است و وظیفه ذاتی آن رسیدگی به‌فوریت های پزشکی، ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت حوادث و فورت های پزشکی لرستان سفر خوشی را برای مسافران لرستان آرزو می‌کند.