جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

۱۴۸ تعاونی استان لرستان تعطیل شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴۸ تعاونی استان لرستان تعطیل شده است

۱۴۸ تعاونی استان لرستان تعطیل شده است

استاندار لرستان گفت: ۱۴۸ واحد و تعاونی تعطیل در استان لرستان وجود دارد که باید تعیین تکلیف شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در جلسه ستاد احیاء ظرفیت‌های راکد در استان لرستان  به وضعیت هتل سام نژاد خرم‌آباد اشاره و اظهار داشت: این هتل یکی از ظرفیت‌های خیلی خوب در استان لرستان بشمار می‌رود که متاسفانه به حال خود رها شده است و هیچ عزمی هم برای راه‌اندازی آن مشاهده نمی‌شود.

وی افزود: بانک ملت که این هتل را به خاطر بدهی مالک در تملک خود در آورده است باید هر چه سریعتر نسبت به راه‌اندازی و یا واگذاری آن اقدام کند

استاندار لرستان بیان کرد: در حالی که استان لرستان به ایجاد هتل و محل اسکان برای مسافران نیاز دارد  بانک ملت هتل سام نژاد را به حال خود رها کرده و حاضر نسیت کوچکترین ضرری در قبال راه‌اندازی آن متحمل شود در حالی که باید قبول کرد بانک‌ها حتما  نباید همیشه در چنین پروژه‌های به سود برسند.

وی خاطرنشان کرد: از امروز به مدت 45 روز به بانک ملت مهلت می‌دهیم نسبت به واگذاری هتل به سرمایه گذار دیگر اقدام کند و یا اینکه باید خود اقدام به راه‌اندازی این هتل کند در غیر این صورت از بانک ملت شکایت می‌کنیم.

بازوند گفت: بانک ملت در بسیاری از استانها دارای هتل است و سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه انجام  می‌دهد ولی متاسفانه بانک ‌ها در استان لرستان تمایلی برای سرمایه‌گذاری نشان  نمی‌دهند و این فقط مختص بانک ملت نیست و می‌بینیم که بانک صادرات نیز با وجود اینکه هلدینگ سرمایه‌گذاری آن در کل کشور فعالیت زیادی دارد در استان لرستان که نیازمند توجه بیشتری است حضور نیافته است.

وی با اشاره به وجود تعاونی های تعطیل در لرستان بیان کرد: با توجه اینکه 148 واحد و تعاونی تعطیل در استان وجود دارد، اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان باید تا 48 ساعت مشخص کند تا پایان سال چه تعداد از این واحدها را فعال می‌کند و برنامه زمان‌بندی مناسب برای این موضوع ارایه دهد.