جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای بازنشستگی‌ ۲۰۰ کارگر شهرداری بروجرد نیاز است‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای بازنشستگی‌ ۲۰۰ کارگر شهرداری بروجرد نیاز است‌

۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای بازنشستگی‌ ۲۰۰ کارگر شهرداری بروجرد نیاز است‌

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای بازنشسته شدن ۲۰۰ کارگر شهرداری بروجرد نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمدرضا معظمی گودرزی در جلسه بررسی بدهی‌های شهرداری بروجرد به سازمان تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به بدهی‌های شهرداری بروجرد به سازمان تأمین اجتماعی لرستان اظهار داشت: باید با استفاده از تهاتر املاک و یا به‌صورت نقدی بدهی‌های شهرداری بروجرد به سازمان تأمین اجتماعی لرستان که مربوط به سال‌های گذشته تا به امروز است را پرداخت کرد.

وی افزود: بدهی شهرداری بروجرد به این سازمان در آغاز فعالیت شورای چهارم در سال 92 حدود 16 میلیارد تومان بود که با افزوده شدن سود دودرصدی و افزایش تصاعدی این بدهی امروز به 34 میلیارد تومان رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد به تشریح توافقاتی برای پرداخت مطالبات این سازمان از طریق تهاتر املاک اشاره کرد و گفت: تهاتر املاک با مشکلاتی همچون تملک برخی از آن‌ها و وجود معارضانی مواجه بوده که این مشکلات پس از رفع در دستور کار اجرایی قرارگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: زمینی به مساحت 830 مترمربع با کاربری تجاری در میدان مدرس برای تهاتر به سازمان تأمین اجتماعی لرستان معرفی شد که کارشناسان شهرداری بروجرد قیمت این زمین را 6 میلیارد و 640 میلیون تومان ارزیابی کردند که باقیمت 4 میلیارد و 570 میلیون تومانی کارشناسان سازمان تأمین اجتماعی تفاوت بسیاری داشت بنابراین این قیمت‌گذاری از سوی شهرداری و شورای بروجرد پذیرفته نشد و برای بررسی بیشتر موضوع به سازمان تأمین اجتماعی ارجاع داده شد.

معظمی گودرزی بیان کرد: برای بازنشسته شدن 200 نفر از کارگران در آستانه بازنشستگی شهرداری بروجرد حدود 14 میلیارد تومان اعتبار به‌منظور پرداخت حق چهار درصد بیمه و حق سنوات آن‌ها نیاز است.

منوچهر یوسفی شهردار بروجرد نیز در این جلسه با اشاره به طلب 17 میلیارد تومانی این نهاد از دولت گفت: تاکنون چیزی از این مبلغ به شهرداری بروجرد پرداخت‌نشده است.

وی افزود: در شرایطی که صدور پروانه‌های ساختمانی از ماهی 150 فقره به یک فقره کاهش‌یافته و شهرداری بروجرد منابع مالی خود از این راه را ازدست‌داده مشکلاتی در این زمینه برای این نهاد به‌صورت زنجیروار به وجود آمده است.